szabo123   2020. 08. 26.

Óriási ez a film, egy brazil temperamentummal átitatott melodráma, ami nagyon kikezdi az ember érzelmi stabilitását. Számomra az elmúlt évek egyik legjobbja.

petri   2020. 08. 23.

Történetileg nagyon erős film, a színészek pedig annyira profik, hogy mélyen átéreztem a főszereplők fájdalmát, és szinte dühített, hogy nem tudok nekik segíteni. Így kell igazán ütős drámát csinálni.

Tamás   2020. 03. 06.

Gyönyörű film, de egyúttal tragikus és bizonyos értelemben lehangoló is. A rendezés kiemelkedő az alakítások pedig egy olyan szintet képviselnek, amit tényleg ritkán látni. Egy pillanatra sem jutott az eszembe, hogy színészeket látok, minden mozdulatukat, szavukat és apró rezdülésüket elhittem.

Nemecsek   2019. 08. 10.

Nagyon fontos témát boncolgat a film, és nagyszerű eszközöket választott hozzá. Érzelmes, mély és elgondolkodtató, belemászik a fejedbe, de jó értelemben. Nagyszerű volt!

Julia Stockler
Carol Duarte

Ezt a filmet nevezte Brazília a 92. Oscar-gála legjobb idegen nyelvű film kategóriájába.

Az Egy nő láthatatlan élete Martha Batalha "A Vida Invisível by Eurídice Gusmão" című regényének adaptációja.

Ez a film nyerte a Müncheni Filmfesztivál CineCoPro-díját.

A filmet a 2019-es Cannes-i Filmfesztiválon Un Certain Regard Award-dal tüntette ki a zsűri.

Az Egy nő láthatatlan életét a The Hollywood Reporter beválogatta a 2019-es Cannes-i Filmfesztivál 10 legjobb alkotása közé.

Az Egy nő láthatatlan élete világpremierje a Római Filmfesztiválon volt.

Vítor Gonçalves több mint húsz év kihagyás után (legutóbbi filmje az azóta kult-státuszra szert tevő Uma Rapariga no Verão volt) tért vissza a rendezői székbe.

"Egy elegáns és kemény tanulmány az érzelmi krízisről" - fogalmazott a The Guardian kritikusa, Andrew Pulver.

Lett volna 30 perccel rövidebb, kevésbé szájbarágós és erőltetetten drámai, egészen korrekt film lehetne. több»