Egy nő láthatatlan élete (Egy láthatatlan élet)

Egy nő láthatatlan élete (Egy láthatatlan élet)

A Vida Invisível

Guida és Eurídice egy brazíliai testvérpár, akik nagyon erősen kötődnek egymáshoz. A két fiatal nőt mindössze két év válassza el egymástól. Konzervatív családban nőttek fel, ez azonban egy cseppet sem csorbítja boldogságukat és az álmodozás iránti vágyaikat. Guida másra sem vágyik, mint… Több

Rendező: Karim Ainouz
Ország: Németország, Brazília
Premier (HU): 2020.08.27.
Julia Stockler

2020.08.26 szabo123

Óriási ez a film, egy brazil temperamentummal átitatott melodráma, ami nagyon kikezdi az ember érzelmi stabilitását. Számomra az elmúlt évek egyik legjobbja.

2019.08.10 Nemecsek

Nagyon fontos témát boncolgat a film, és nagyszerű eszközöket választott hozzá. Érzelmes, mély és elgondolkodtató, belemászik a fejedbe, de jó értelemben. Nagyszerű volt!

2020.08.23 petri

Történetileg nagyon erős film, a színészek pedig annyira profik, hogy mélyen átéreztem a főszereplők fájdalmát, és szinte dühített, hogy nem tudok nekik segíteni. Így kell igazán ütős drámát csinálni.

2020.03.06 Tamás

Gyönyörű film, de egyúttal tragikus és bizonyos értelemben lehangoló is. A rendezés kiemelkedő az alakítások pedig egy olyan szintet képviselnek, amit tényleg ritkán látni. Egy pillanatra sem jutott az eszembe, hogy színészeket látok, minden mozdulatukat, szavukat és apró rezdülésüket elhittem.

Ezt a filmet nevezte Brazília a 92. Oscar-gála legjobb idegen nyelvű film kategóriájába.Szerző: hp

Az Egy nő láthatatlan élete Martha Batalha "A Vida Invisível by Eurídice Gusmão" című regényének adaptációja. Szerző: hp

Ez a film nyerte a Müncheni Filmfesztivál CineCoPro-díját.Szerző: hp

A filmet a 2019-es Cannes-i Filmfesztiválon Un Certain Regard Award-dal tüntette ki a zsűri.Szerző: hp

(2020. 08. 31.)
Kínszenvedés a végsőkig
Lett volna 30 perccel rövidebb, kevésbé szájbarágós és erőltetetten drámai, egészen korrekt film lehetne. Több