24 hét

Charvi30   2019. 10. 15.

Megmondom őszintén, hogy engem egy kissé irritált a film, már csak azért is, mert szerintem csak egy elfogadható válasz van a felmerülő kérdésre, és szerintem ezen nem is kell gondolkodni. A film viszont arról szólt, hogy én nem jól gondolkodom és m... több»

lord777   2017. 10. 16.

A főszerepben látható pár remek alakítást nyújt egy meglehetősen igényes és nehéz szerepben. Már maga a történet nagyon ütős, a megvalósítás pedig remek. Iyennek kell lennie egy jó drámának.

justynaw   2016. 10. 14.

Egy gyönyörűen felépített és átgondolt dráma az élet egy nagyon fontos kérdéséről: be merjük vállalni, vagy nem. Jó, hogy feliratosan került a mozikba, az ennyire összetett érzelmeket jobb eredeti nyelven nézni. Nálam mindent vitt a film!

Johanna Gastdorf
Emilia Pieske
Julia Jentsch

A film diplomamunkájának része, amelyet a Ludwigsburban található Baden-Württemberg Filmművészeti Egyetemen készített.

(ps)

Hátborzongató és sokkolóan erős dráma Anne Zohra Berrached diplomafilmje, amely az idei Berlinale versenyprogramjának egyik legjobbja volt (de nem kapott díjat). 85/100 több»

Fel lehet tehát róni, hogy nehéz bármit is hazavinni a 24 hét élményéből, de valamilyen szinten ez a koncepció része is: ez a film nem vállal többet, mint hogy bemutassa egy témájának egy nagyon kicsi és egyedi szeletét, és a maga visszafogott csendes módján végigkövesse. Ami lehet, hogy nem fog bennünk számos mély gondolatot elindítani, de megfeledkezni róla sem lesz olyan könnyű.
8,5/10 több»