Képek
Videók

Ami az „Ördöngösök” esetében kiválóan sikerült, ugyanaz az ötlet felmelegítve, másodjára már sem újdonság, sem meglepő nem volt. Az énekesnő, Eve Faugeres (Danielle Darrieux) egy TV interjú során elmondta, hogy mindent férjének, Maurice Faugéres-nek köszönhet. Ennek ellenére viszonyt folytat… Több

Ország: Franciaország
Premier: 1960.05.25.

KULCSSZAVAK

2019.09.25 Berto49

Halálos átverés?

Az adaptált könyv ismerete nélkül nem tudom eldönteni, hogy a regény volt-e gyenge önismétlés, vagy a belga rendező, Etienne Périer nem állt-e a helyzet magaslatán? Lassan csordogáló történet, meglepőnek szánt, de szimpla fordulatok jellemzik ezt a filmet, hatása – számomra - nem volt kiemelkedő. Legjobban a 12=egy tucat szófordulattal jellemezhető. Még akkor is így van, ha beszámítjuk azt, hogy majdnem hatvan évvel ezelőtt készült. Meg sem közelíti például ugyanennek a szerzőpár regényének Hitchcock által rendezett „Szédülés” című filmjét.

A film címét magyarra "Gyilkosság 45-ös fordulaton" lehet fordítani, amely utalás a lemezjátszó fordulatszámára.Szerző: Berto49

A film irodalmi alapja a Boileau–Narcejac szerzőpáros "À Cœur perdu" (1959) című regénye. Szerző: Berto49