Mezítelenül

Mezítelenül

Naked
Videók

Johnny, a lecsúszott, hajléktalan, gyökértelen munkásember Manchesterből Londonba érkezik. Volt barátnője lakásában húzza meg magát, ahol összejön a narkós albérlővel. De ez is csak egy állomás; sodródik tovább, s újabb találkozások, életsorsok, magányos, elhagyatott és szereleméhes nők váltják egymást.

(erare)

Rendező: Mike Leigh
Forgatókönyvíró: Mike Leigh
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1994.03.10.

2017.03.11 NorbiP

Nagyon sötét, és nyomasztó film. Viszont mély gondolatok vannak benne. Ajánlom bárkinek, aki szereti a lelket megrendítő, emlékezetesen nyomasztó filmeket,

2015.09.16 Toncsi

Nagyon durva történet eg intelligens fickóról, aki nem hajlandó behódolni a konvencióknak. A dialógusok rengeteg szarazmust, fekete humort és iróniát tartalmaznak. Jó film. Fanyar, és a valósága cseppet sem mulatságos.

2016.01.27 quentin

Nekem úgy jött le bizonyos jelenetek alapján, hogy a színészek végig a kamerához alkalmazkodtak, kicsit feladva természetes mozgásigényüket. David Thewlis fantasztikus volt a főszerepben és a többiek is jól alakítottak.

A rendező valóságos helyszínken forgatott, természetes fényviszonyok között.Szerző: wintermat

Mike Leigh nem használt részletesen kidolgozott forgatókönyvet, hanem a színészi improvizálásokat rögzítette.Szerző: wintermat