Négy esküvő és egy temetés (1994)

Four Weddings and a Funeral

mamiéstöti2   2018. 12. 13.

Rendkívül mély érzelemvilággal rendelkező alkotás. Sok jó színész játszik benne és a vége nagyon megható.

rbernadett   2015. 04. 21.

Az egyik legjobb angol vígjáték, hanem a legjobb. Számomra mégis a legmaradandóbb pillanat az a vers az egyetlen temetésen.

Deku   2017. 10. 25.

Lehetett volna sokkalta rosszabb is szóval én örülök, hogy ennyit képes volt adni. Tökéletes példa ez arra, hogy nem mindig kell kiemelkedőnek lennie a filmnek. Ez pedig itt tökéletesen a középkategória.

Bizsu82   2019. 02. 19.

KLasszikus, időtálló film. A kategóriában a legjobbak között van. Jól alakító, hiteles színészek. Profi alakítás és rendezés. Magával ragadó, gördülékeny.

doroffee   2016. 02. 14.

Zseniális film. Olyan finom humorral operál, ami nem hivalkodó, mégis végig mosolyog az ember. Az is tetszett, ahogy ez a humor átváltott édesbússágba, és bemutatta, hogy milyen tulajdonképpen maga az élet a maga viszontagságaival együtt.

1994-ben a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.

(mamiéstöti2 )

Hugh Grant a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

(mamiéstöti2 )

Hugh Grant a forgatás alatt úgy gondolta, hogy ez egy csapni való film lesz.

(ps)