Sok hűhó semmiért (1993)

Much Ado About Nothing

penzesisti   2017. 08. 21.

Mesés, könnyed, humoros, Egyedi atmoszférával bíró film, kicsiknek, nagyobban egyaránt jó kikapcsolódást ígérő, vicces film, aranyos karakterekkel, környezettel.

Milanman   2015. 05. 04.

A világirodalom egyik legfantasztikusabb "feel-good" művének elemi erejű feldolgozása, mely Branagh Shakespeare sztenderdjeihez nem csak méltó, de egyenesen az egyik legjobb. Igazi jókedv megalapozó alkotás.

Fildi   2015. 07. 29.

Kiskamaszként moziban láttam és nagyon élveztem. A zenéje is nagyon tetszett és a színészek alakítása is elragadó. Mai szemmel is szívesen megnézem. Aranyos film.

Robi92   2015. 11. 19.

Igazi jókedv ez a film. A szereplők jók lettek, a strázsamester tetszett a legjobban. Gyönyörű tájak, remek színészek,és a zene is kiváló,már többször is láttam,de mindig újra megnézem annyira szeretem.

Mmaarrttoonn   2015. 03. 18.

Igazi, klasszikus kis családi vígjáték, ami a híres Shakespeare darabon alapszik. Megfogó kis szójátékok, romantikus, ugyanakkor vicces, megragadó film. Alapdarab.

Corazon.Donq   2015. 08. 16.

Egy összességében hatásos film, kellemesen csalódtam a filmben. Sose néztem volna meg hasonlót mégis hihetetlen élményt nyújtott. Többször is láttam és bátran mondhatom, aki kedveli, ezt a stílust nyugodtan megnézheti.

Cordelia Bennett   2016. 04. 29.

Szerintem Shakespeare is így gondolta volna! Kenneth Branagh stílusjegyeivel, az izgalmasan kiválasztott szereplőkkel, a remek magyar szinkronnal felejthetetlen szórakozás. Annyiszor láttam, hogy fejből idézem egyes sorait. 400 éves poénok még mindig ülnek! Ezzel kellene bevezetni a gyerekeket a Bárd világába. Mestermű.

Ursula szerepét eredetileg Judi Dench-nek ajánlották fel.

A dalok többségét nem vették fel előre.

Az eredeti Sok hűhó semmiért (1967) című filmben is valódi házaspár játszotta a főszerepeket, hiszen Robert Stephens és Maggie Smith a valóságban is házasok voltak, ahogy Kenneth Branagh és Emma Thompson is a 1993-as változatban. Később mind a két házasság válással végződött.

A film utolsó jelenetében a teljes stáb felsorakozik, amikor a "Hey Nonny Nonny" című dalt éneklik.