Rendbontók

Rendbontók

Misbehaviour

Az 1970-ben megrendezett Miss World szépségverseny több szempontból is történelmi jelentőségű. A rendezvény házigazdája abban az évben Bob Hope komikus volt, közel 100 millióan követtek figyelemmel a televíziókban szerte a világban. A Miss World a világ lenézettebb műsorának számított.
Az… Több

Forgatókönyvíró: Rebecca Frayn, Gaby Chiappe
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier: 2020

2021.01.31 demonkiller45

Kifejezetten nagyon jól szórakoztam ezen a filmen, és mindenkinek csak jó szívvel tudom ajánlani, aki szereti a hetvenes évek hangulatát, a fontos társadalmi kérdéseket és a könnyednek tűnő filmeket.

2020.12.30 Márk

Remek és szórakoztató film, ami emellett még kulturális és szociális kérdéseket is feszeget - mindezt remek köntösben tálalva.

2020.07.02 luba323

Az volt az érdekes, hogy inspiráló és izgalmas nőkről, akik azért elég izgalmas dolgokat értek el, sikerült egy ennyire unalmas és szürke filmet letenni az asztalra. Talán túl nagy volt az igyekezet - iszonyatosan nagy kár érte

(2021. 10. 19.)
„Nem vagyok szép, nem vagyok csúnya, dühös vagyok!”
A Rendbontók egy olyan valós eseményeken alapuló film, mely a forgatókönyv bizonyos egyenetlenségei ellenére nemcsak a feminista mozgalom történetének egy érdekes és fontos részletét mutatja be többféle nézőpontnak hangot adó módon, hanem hatásvadász megoldásoktól mentesen képes kidomborítani a nők eltárgyiasításának még napjainkban is aktualitássa... Több