Nell, a remetelány

Nell

A film szerint Nell megváltoztatja az emberek életét. Ez biztosan így van, hiszen Liam Neeson és Natasha Ricardson a forgatáson szerettek egymásba, és lettek hollywoodi álompár.Szerző: Dorkateo

Jodie Foster a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A filmet North Carolina államban forgatták 31M $-ból.Szerző: dulkap

Jodie Foster elmondta, hogy számára ez a legkedvesebb filmszerepe. Szerző: dulkap

Ally Sheedy visszautasította Nell szerepét.Szerző: dulkap

Egy sikeres koreai indie-rock banda a film után nevezte el magukat Nell-nek.Szerző: dulkap

Paula szerepét Christina Applegate-nek ajánlották, aki végül az Egy rém rendes család (1987) című sorozathoz való kötöttsége miatt mégsem tudtam elvállalni azt. Szerző: rbernadett

Egy svéd punk banda, a Mimikry, írt egy dalt Nell címmel, amit ez a film inspirált. Szerző: rbernadett

Eredetileg úgy volt, hogy a filmet maga Jodie Foster rendezi. Szerző: rbernadett

Jodie Foster ugyanazt a könyvet olvasta el, mint François Truffaut olvasott, hogy felkészüljön egy hasonló témájú szerepére, A vad gyerek (1970) című filmhez. Mivel Foster folyékonyan beszél franciául, a könyvet eredeti nyelven olvasta. Szerző: rbernadett