Ninocska

Artemisia   2017. 11. 09.

Kultikus remekmű, humoros,eredeti, letisztult vígjáték, manapság is több ilyen kellene az ízléstelen, trágár-faragatlan humor helyett. De emelett csípős szatíra is, ami remekül egyensúlyoz a jóízlés határain belül. Greta Garbo elbűvölően játszik, olyan hitelesen alakítja Ninocskát, mintha külön rászabták volna a szerepet. Nem értem a maga idejében miért tartották sokan méltatlannak és imádzs rombolónak ezt a filmet, hiszen lehetőséget adott Garbonak arra, hogy más műfajban is megcsillogtassa a színészi tehetségét, és jelesre is vizsgázott ezzel a szereppel, azzal hogy a drámai szerepek után nem zökkentette ki ez sem, csak nőtt mint színész.Nagyszerű mű,mindenkinek ajánlom.

Marcsitesója   2018. 12. 16.
Igazi klasszikus

Látni kell, mert klasszikus, G. Garbo egyik utolsó alkotása tudtommal. És azért is látni kell, mert a mai filmek mellett is élvezhető.Létezik HD felújított változata.

Felix Bressart
Sig Ruman
Alexander Granach
Ina Claire
Ina Claire
Melvyn Douglas

A Metro-Goldwyn-Mayer stúdió 60. forgalmazott filmje.

1941. december 20-án volt hazànkban a film premierje.

Lugosi Béla is kapott egy rövid jelenetet a filmben.