Ninocska

Marcsitesója   2018. 12. 16.

Igazi klasszikus

Látni kell, mert klasszikus, G. Garbo egyik utolsó alkotása tudtommal. És azért is látni kell, mert a mai filmek mellett is élvezhető.Létezik HD felújított változata.

Artemisia   2017. 11. 09.

Kultikus remekmű, humoros,eredeti, letisztult vígjáték, manapság is több ilyen kellene az ízléstelen, trágár-faragatlan humor helyett. De emelett csípős szatíra is, ami remekül egyensúlyoz a jóízlés határain belül. Greta Garbo elbűvölően játszik, olyan hitelesen alakítja Ninocskát, mintha külön rászabták volna a szerepet. Nem értem a maga idejében miért tartották sokan méltatlannak és imádzs rombolónak ezt a filmet, hiszen lehetőséget adott Garbonak arra, hogy más műfajban is megcsillogtassa a színészi tehetségét, és jelesre is vizsgázott ezzel a szereppel, azzal hogy a drámai szerepek után nem zökkentette ki ez sem, csak nőtt mint színész.Nagyszerű mű,mindenkinek ajánlom.

Felix Bressart
Sig Ruman
Alexander Granach
Ina Claire
Ina Claire
Melvyn Douglas

Greta Garbo és Melvyn Dougles első közös filmje.

(Artemisia )

A Metro-Goldwyn-Mayer stúdió 60. forgalmazott filmje.

1941. december 20-án volt hazànkban a film premierje.

Lugosi Béla is kapott egy rövid jelenetet a filmben.

Lengyel Menyhért alkotàsa volt a film alapja.

Greta Garbo utolsó előtti filmes alakítàsa.

Greta Garbo első alakítàsa vígjàtékban.

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film az 52. helyen végzett a TOP 100-ban.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Ez volt Ernst Lubitsch egyik kedvenc filmje. A másik kettő a Saroküzlet (1940) és a Becsületes megtaláló (1932).