Nocebo

Egy divattervező rejtélyes betegségben szenved, ami zavarba hozza az orvosokat és frusztrálja a férjét, mígnem segítség érkezik egy filippínó ápoló személyében, aki a hagyományos népi gyógyítás segítségével feltárja a szörnyű igazságot.

(csd)

Rendező: Lorcan Finnegan
Forgatókönyvíró: Garret Shanley
Premier: 2022.10.14.
Billie Gadsdon
Billie Gadsdon
Mark Strong

2023.04.01 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

Kórtörténet

Lorcan Finnegan feltörekvő ír rendező, akinek a Nocebo mindössze a harmadik nagyjátékfilmje. Előző filmjéhez, a 2019-es Viváriumhoz sikerült megnyernie Imogen Poots és Jesse Eisenberg párosát, jelen a Nocebo főszerepére pedig nem kisebb nevek szerződ... Teljes kritika

2023.03.01 kabel

Thriller egy eredeti téma körül

Egy horror elemekkel megspékelt, izgalmas, misztikus drámát kapunk. Eva Greent rég láttam már filmben, itt szépen játssza a mentálisan széteső designert. A film horror elemei szépen építkeznek, magyarázatukat és jelentésüket ügyesen belekomponálják a film a csavarjaiba. Örültem volna, ha a film még egyet csavart volna a történetén, és eggyel mélyebbre vitte volna a karakterek motivációit és dilemmáit. Idő lett volna rá, mivel pár jelenet egy kicsit túl hosszúra nyúlik most, fölöslegesen. Ha bejönnek a The Invitation jellegű filmek, szerintem ez is tetszeni fog.

2023.03.04 polgy

Nocebo placebo

Nekem Eva Green alakítása volt, ami miatt végignéztem a filmet, ha ő nincs, valószínűleg kikapcsolom. Nagyon jól hozta a szerepet a különböző lelki állapotokban, elég sok arcát sikerült megmutatnia. A film számomra egy nem rossz, de felejthető alkotás lett, kihagynám, ha lenne második része. Talán azoknak fog tetszeni, akik szereik a misztikus, varázslós filmeket, nekem sima bosszúállós filmként (anélkül a furcsa, nyamvadt kismadár nélkül) talán jobban bejött volna.