Olajralépés

Olajralépés

The Escape

Jean-Philippe Duroc, a kétbalkezes ügyvéd végre egy igazi bűnöző védelmére készül. Az eset könnyűnek látszik, semmilyen bizonyíték nem szól Gaulard ellen, ám az ügyvéd balul sikerült védőbeszéde elegendő ahhoz, hogy a vádlottat halálra ítéljék. Duroc a kegyelmi kérvénnyel éppen akkor keresi fel egykori védencét a börtönben, amikor a feldühödött rabok fellázadnak. Az ügyvéd az események forgatagában Gaularddal menekül a börtönből. A rendőrség - mint veszélyes bűnözők ellen - körözést ad ki ellenük.

Rendező: Gérard Oury
Forgatókönyvíró: Gérard Oury, Danièle Thompson
Ország: Franciaország
Premier: 1978.10.11.

2019.07.01 Berto49

A „magas szőke” zűrjei 1968. májusában

Pierre Richard az 1980-as évek közepéig volt a francia vígjátékok koronázatlan királya. A ’68-as franciaországi lázongások idején játszódó komédia során nevetségesen lehetetlen helyzetekbe kerül egy halálraítélt bűnöző társaságában. Ügyvédként mindent megtesz a kegyelmi kérvény aláíratásáért. Valójában egy rohanó tempójú road movie, amelyben Lyonból kalandok során, a legkülönbözőbb lopott járművekkel (közte egy csodálatos szépségű Rolls-Royce) eljutnak a forrongó Párizsig. Színesíti a film cselekményét az ügyvéd, Jean-Pierre mozgásképtelen apja, (Raymond Bussiéres), valamint egy megrémült gazdag házaspár, akik az összegyűjtött vagyonukat próbálják kimenekíteni az országból. Felhőtlen szórakozást nyújtó sodró lendületű gegparádé.

Teljes egészében Franciaországban forgatták le, összesen 22 helyszínen.Szerző: Bogi87

A világpremier Franciaországban volt 1978. október 11-én.Szerző: Bogi87

Blanche Ravalec 2. filmje.Szerző: Bogi87