Pomádé

Grease

John Travolta
Olivia Newton-John
Olivia Newton-John

Danny (John Travolta) és Sandy (Olivia Newton-John) a nyári szünidő alatt egymásba szerettek, de a vakáció véget értével azt hitték, már sosem látják viszont egymást. Nagy meglepetésként éri mindkettőjüket, mikor rájönnek, hogy ősztől mind a ketten a Rydell gimiben kezdik meg az utolsó évüket.… Több

Rendező: Randal Kleiser
Premier (HU): 1998.09.24. | SkyShowtime (2023.02.14.)

Grease 2.  (1982)

2022.03.14 JRD

Imádjuk, de nem a történetért...

Talán a filmtörténet egyik legrosszabb darabja, mégis imádjuk. Egy gyenge limonádé, nem különösebben nagy színészi alakításokkal... de a zene mindent feledtet. Mert a zene az, ami miatt sokak kedvence, beleértve engem is. Imádjuk a tinilamúrt, a táncokat, a dalokat. Ha még nem láttad, azért nézd meg. Ha azt gondolod, hogy nem ismered a Grease-t, lehet, hogy meg fogsz lepődni. Mert életedben egyszer már tutira hallottad legalább az egyik dalát. Szóval! Táncra, dalra fel, és jó szórakozást!

2019.03.17 indingo

A történet egyszerű, de nem is ez, hanem a dalok, a tánc miatt imádták akkor és ma is. John Travolta és Olívia Newton-John igazi szerethető, összeillő párost alkot.

Nem is tudom,hányszor láttam már,de egyszerűen nem tudom megunni.Élvezem minden kockáját,akárhányszor nézem.Zseniális musical,és Travolta eszméletlen nagyot játszik benne,de Olivia Newton-John ebben méltó partnere. Minden generációnak kötelező.Klasszikus!

2016.05.19 Yosihiro

Minden idők egyik legsikeresebb zenés filmje szerintem J. Travolta óriásit alakít benne . A történet is nagyon jó van romantika izgalom és minden ami kell. A zenék örökzöld slágerek maradtak egy megunhatatlan filmeposz :) Üdv Yosi

2017.07.25 Deku

Nem az én műfajom ez a fajta zenés romantika de Travolta egyszerűen elviszi a hátán a filmet és még számomra is emészthetővé tette. Egyrészről szerettem mert kellemes karaktereket raktak bele másrészről viszont gyengécske volt a történet.

Egyértelmű, hogy a két tinikaraktert (illetve az összeset) nem tinikorú színészek játszották. Ennek oka az volt, hogy nem egy tinifilmet akartak csinálni, hanem a lehetető legszélesebb közönséget megszólítani.Szerző: JRD

Csak Magyarországon használják a film címére a Pomádét. A világon mindenhol Grease. (Pomádé: olcsó, kellemetlen szagú hajkenőcs volt. Ma inkább már waxot, zselét vagy hajlakkot használnak helyette).Szerző: JRD

A Rydell High School egy valójában is létező és mai napig működő, középiskola, neve Venice High School.Szerző: Bogi87

A Saturday Night Life tévésorozat egyik 1982-es epizódjában van egy humoros jelenet, melyben Olivia alakítja a „jó” lányokon gúnyolódó, cigarettázó, bőrdzsekis „rossz” Sandyt.Szerző: Bogi87

(2015. 09. 27.)
Randal Kleiser legnagyobb sikere lett a Pomádé, méltán, hiszen jó kis filmet hozott össze nekünk, amit ma is bármikor bevállalunk, a megunhatatlan gyerekkori kedvencek közé tartozik, és bár a diszkókorszak már régen lecsengett, mégsem érezzük úgy, hogy divatjamúlt lenne. Több