indingo   2019. 05. 02.

A hatvanas évek zseniális tükörképe az akkori dallamos zenéikkel, tele poénnal, iróniával, néhol groteszk a film és hogy mi volt a célja, talán ezekkel az eszközökkel próbálták bemutatni milyen korszakban éltek és mit próbáltak tenni hogy egy kicsit kinyíljon a világ.

harnas1207   2019. 02. 20.

Tipikus magyar film, ami megidézi a szüleink gyerekkorát. Ha másért nem is egy kis retró hangulatért érdemes megnézni.

doffy_joka   2015. 08. 16.

Ismét egy szánalmas, unalmas és röhejes film, aminek se eleje se vége. Az izgalom messze elkerüli ezt a filmet, ahogy engem is elkerült, az unalom már kevésbé került el. Szóval ez nem jött össze.

Cordelia Bennett   2016. 04. 28.

Remek szatíra azoknak, akiknek van fogalmuk a 60-as évek Magyarországáról. Jó zenék, rengeteg ismert arc. Nevethetünk azon, amin sírni is lehetett volna. Tehetségkutató, csajozás és kivándorlási tervek a szocializmusban.

doroffee   2016. 02. 14.

Zseniális! Nagyon jó görbe tükröt mutat be a '60-as évek Magyarországáról, popkultúrájáról, államvezetéséről. Nekem tetszett a patchwork-szerű szerkezeti stílusa, a poénok pedig óriásiak (a lottószámos a legnagyobb poén, amit filmben hallottam valaha).

Mano35   2015. 10. 23.

Klasszikus vicces magyar vigjatek egyedi hangulattal es humorral. Nem egy eget rengeto film de azert szorakoztato, lekoti az embert. Egyszer erdemes megnezni.

Bimbi   2015. 10. 23.

Gálvölgyi János
Gálvölgyi János

A film készítője az Objektív Filmstúdió, forgalmazója a Budapest Film. Műfaja zenés vígjáték.

(Sabnock Sanatory )

A filmet Márton Gyula Bambi szívószállal című novellája alapján készítették.

(Sabnock Sanatory )

Amikor 1997 októberében a 2 legnagyobb hazai kereskedelmi csatorna – az RTL Klub és a TV2 – megkezdte működését, az RTL Klub ezt a filmet tervezte műsorára tűzni esti műsorindító programként, de a TV2 megvétózta, és elhappolta a közvetítési jogokat. Az RTL Klub a Csinibaba helyett a Ghost című filmet vetítette.

(Attila G.)

A filmben a Kispál és a Borz zenekar adta elő a számokat.

(Pirospingu)

Megunhatatlan, még akkor is, ha félelmetes belegondolni a humoros jelenetek mögöttes tartalmába.8/10 több»