diumiu

Taye Diggs
Taye Diggs
John C. Reilly
Queen Latifah

A fiatal színésznőt, Roxie Hartot elkápráztatja Chicago csillogása, és feltett szándéka, hogy Velma Kelly, a varietéművész nyomdokaiba lépjen. Azonban néhány elbaltázott döntés miatt mind a ketten börtönbe kerülnek. Itt ismerkedik meg Roxie a legendás ügyvéddel, Billy Flynn-nel, aki elvállalja… Több

Rendező: Rob Marshall
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Kanada
Premier (HU): 2003.03.13. | Netflix (2023.09.19.)

Roxie Hart  (1942)

Chicago  (1927)

2021.04.29 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

Bűnös élvezet

Társadalmi szatíra még sosem volt ilyen ízléses, a giccs még sosem volt ilyen stílusos, a bűnözés még sosem volt ilyen arcátlanul szórakoztató. A Chicago hetyke profizmusával lehengerlő imázst teremt magának, és Moulin Rouge stílusát idéző, fesletts... Teljes kritika

A műfajában nem rossz film, de igazából semmi újat, megjegyezhető dolgot nem adott nekem. Összességében becsülettel összetákolták, de nekem akkor sem kedvenc és felejthetetlen.

2017.05.14 Berto49

A világ legjobb filmmusicalje, a Cellatangó pedig a filmtörténet legjobb koreográfiája. Már csak ezért is érdemes volt feltalálni a filmet. Csak szuperlatívuszokban lehet erről a filmről írni. Egy lakatlan szigetre elsőként ezt a lemezt vinném magammal! A 6 elég szép szám, de többet érdemelt volna "Oscar bácsi" szobrából.

2019.07.25 Ms. Akárki

Az egyik legjobb musical, amit láttam. Imádom a film minden mozzanatát. A zenéket pedig mindenki ismeri. Kicsit lehangoló a történet néhol, de ez hozzátartozik a film hangulatteremtéséhez.

2018.01.31 diumiu

Nagyon szeretem a musicaleket, ugyan nem ez az abszolút kedvencem, de szeretem. A szereposztás jól sikerült, a zenék és a koreográfia is, ezen belül a "Cellatangó" nagy kedvencem.

A Velma Kelly karakterét ihlető Belva Gaertner szabadulása után jó útra tért, és 80 esztendős korában hunyt el Kaliforniában.Szerző: Artemisia

A Roxie Hart karakterét ihlető Beulah Annan miután kiszabadult a börtönből, férje támogatásával rögtön el is vált tőle, és 4 év alatt további 2 házasságot kötött, majd tuberkulózisban elhunyt; mindössze 4 évig élvezhette a szabadságot.Szerző: Artemisia

John C.Reilly rajong a bohócokért, ő maga javasolta a rendezőnek a bohócsminket a Mr. Cellophane-dalhoz, és az is az ő ötlete volt, hogy a dal közben tegye fel a sminket.Szerző: Artemisia

Billy Flynn szerepét többek között John Travoltának is felajánlották, de ő visszautasította. Ez a 4. alkalom volt, hogy John Travolta visszautasított egy szerepet, és helyette Richard Gere-t alkalmazták, az Amerikai dzsigoló, a Mennyei napok és a Garni-zóna után.Szerző: Artemisia