Chicago (2002)

Taye Diggs
Taye Diggs
John C. Reilly
Queen Latifah

Artemisia   2021. 04. 29.

legújabb vélemény a nap véleménye

Bűnös élvezet

Társadalmi szatíra még sosem volt ilyen ízléses, a giccs még sosem volt ilyen stílusos, a bűnözés még sosem volt ilyen arcátlanul szórakoztató. A Chicago hetyke profizmusával lehengerlő imázst teremt magának, és Moulin Rouge stílusát idéző, fesletts... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 11. 13.

A műfajában nem rossz film, de igazából semmi újat, megjegyezhető dolgot nem adott nekem. Összességében becsülettel összetákolták, de nekem akkor sem kedvenc és felejthetetlen.

Berto49   2017. 05. 14.

A világ legjobb filmmusicalje, a Cellatangó pedig a filmtörténet legjobb koreográfiája. Már csak ezért is érdemes volt feltalálni a filmet. Csak szuperlatívuszokban lehet erről a filmről írni. Egy lakatlan szigetre elsőként ezt a lemezt vinném magammal! A 6 elég szép szám, de többet érdemelt volna "Oscar bácsi" szobrából.

Ms. Akárki   2019. 07. 25.

Az egyik legjobb musical, amit láttam. Imádom a film minden mozzanatát. A zenéket pedig mindenki ismeri. Kicsit lehangoló a történet néhol, de ez hozzátartozik a film hangulatteremtéséhez.

diumiu   2018. 01. 31.

Nagyon szeretem a musicaleket, ugyan nem ez az abszolút kedvencem, de szeretem. A szereposztás jól sikerült, a zenék és a koreográfia is, ezen belül a "Cellatangó" nagy kedvencem.

s0ltau77   2015. 09. 05.

Nem lett egy fantasztikus világmegváltó alkotás. Egynek is épphogy csak elmegy. De még benne van a nézhető kategóriában. Sajnos nem tudok túl sok pozitívat mondani erről a filmről. Talán a karakterek játéka az ami egyedül nézhetővé tette és kész. Nem hagysz ki vele semmit ha nem nézed meg.

Galway   2016. 02. 09.

Jobbakat hallottam róla mint amilyen szerintem. Van benne egy-két betétdal ami tetszett de önmagában nem lett kedvenc.

A Velma Kelly karakterét ihlető Belva Gaertner szabadulása után jó útra tért, és 80 esztendős korában hunyt el Kaliforniában.

(Artemisia )

A Roxie Hart karakterét ihlető Beulah Annan miután kiszabadult a börtönből, férje támogatásával rögtön el is vált tőle, és 4 év alatt további 2 házasságot kötött, majd tuberkulózisban elhunyt; mindössze 4 évig élvezhette a szabadságot.

(Artemisia )

John C.Reilly rajong a bohócokért, ő maga javasolta a rendezőnek a bohócsminket a Mr. Cellophane-dalhoz, és az is az ő ötlete volt, hogy a dal közben tegye fel a sminket.

(Artemisia )

Billy Flynn szerepét többek között John Travoltának is felajánlották, de ő visszautasította. Ez a 4. alkalom volt, hogy John Travolta visszautasított egy szerepet, és helyette Richard Gere-t alkalmazták, az Amerikai dzsigoló, a Mennyei napok és a Garni-zóna után.

(Artemisia )

Nem sokkal a forgatás kezdése után kiderült, hogy Catherine Zeta-Jones gyermeket vár. Így át kellett szervezni a munkálatokat, és előre felvették a táncosjeleneteit, később pedig az operatőri munkát is át kellett szervezni, illetve egyes jeleneteknél testdublőrt alkalmaztak.