Nem kell a csók (2003)

Pas sur la bouche

Berto49   2018. 04. 30.

Alain Resnais a legnagyobb meglepetésemre egy 1925-ös francia operettet vitt színpadra, bocs’ filmre! Arról fogalmam sincs, hogy olyan filmek alkotója, mint a „Szerelmem Hirosima”, vagy a „Tavaly Marienbadban” mi olyat látott ebben a csacskaságban, hogy életművét ezzel „gazdagította”? A szüzsé tipikusan bulvár színvonalú, a szereplőket akármilyen más színészekkel lehetett volna helyettesíteni, a dalok teljesen semlegesek, aktualitást én nem fedeztem fel. Írjuk az eltelt 81 év számlájára! Visszamenőlegesen nem rontott a megítélésén, ettől még a filmnyelv jelentős megújítója és a korszakalkotó nagy rendezők között maradt.