Mamma Mia! (2008)

Mamma Mia!

Rea387147   2021. 04. 01.

Imádom! Ez a film egy örökzöld darab, sose lehet megunni. Akárhányszor megnézem, ugyanolyan izgatottan nézem és énekelem a dalokat, mint régen. Olyan, mintha még csak ma jelent volna meg, persze már ezer éves, de még mindig nem öregedett ki. Imádom! ... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Ezt a filmet bátran megnézheti akárki, de tényleg, mert nincs olyan, aki ezeket az örökzöld slágereket nem ismerné és az egész történetet egyedivé teszi.

indingo   2018. 03. 17.

Nem igazán kedvelem az éneklős filmeket, mert egy idő után elkezdenek idegesíteni a dalok. Itt nem így volt. Remek dalokat válogattak össze és a történet is könnyed volt, érzelmes és humoros. A három apa is szuper.

dailyfilmsan   2019. 01. 26.

Ilyennek kell lennie egy musicalnek. Magával ragadó a görög helyszín és a görög hangulat. A chasting is jó lett mert Meryl Streep és Amanda nagyon hasonlóak még gesztudok is egyeznek náluk. Nekem tetszett a film nagyon az egyik kedvencem.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 07.

Egyszerűen zseniális zenés film az ABBA zenéivel és a kiváló színészekkel. Meryl Streep a legjobb a jók között, talán őt tudnám még kiemelni.

Szilonka   2018. 08. 13.

Egy Abba dalt indig jó újra meghallgatni, ha sok dalt hall az ember az még jobb. Aranyos, romantikus kis film.

VvV   2018. 11. 03.

A nőknek tuti jobban bejön a film. Engem egy idő után elkezdtek idegesíteni a dalok.

A film svéd premierjére természetesen a négy eredeti ABBA tag is ellátogatott és 1986 óta először álltak össze egy fotó erejéig.

Pierce Brosnan alakításáért "elnyerte" a legrosszabb férfi mellékszereplőnek járó Arany Málna-díjat.

A film 2017-ig a legtöbb bevételt hozó, élőszereplős musical címmel büszkélkedhetett. Tavaly az élőszereplős A szépség és a szörnyetegnek sikerült letaszítania a trónról.

Benny Andersson és Björn Ulvaeus, a két ABBA tag egy-egy cameó erejéig feltűnik a filmben.

A készítők a film kapcsán eredeti dalban is gondolkoztak, ami kifejezetten a filmhez íródott volna. Ez azért volt fontos, hogy indulhasson a legjobb betétdal kategóriájában az Oscaron. Végül nem valósult meg az elképzelés.

Julie Walters a Dancing Queen felvételekor kificamította a bokáját.

Rosie szerepére először Dawn French-et kérték fel, de a színésznő kiakadt, amikor a karakterét a "vicces, dagi csaj" jelzővel illették. Később az énekhangja sem nyerte el a készítők tetszését, ekkor hagyta végleg el a produkciót. Önéletrajzi könyvében nem túl szép szavakkal emlékezik vissza a Mamma mia!-beli korszakára.

Amanda Seyfried és a filmbéli vőlegényét alakító Dominic Cooper a valóságban három éven keresztül alkottak egy párt.

Donna szerepe kapcsán Olivia Newton-John, valamint Michelle Pfeiffer neve is felmerült.

Sophie szerepére Mandy Moore, Rachel McAdams és Emmy Rossum is esélyesek voltak.

Szerethető, magával ragadó kis ABBA-összes, amelyet receptre írnék fel mindenkinek depresszió ellen. több»