Mamma Mia!

Mamma Mia!

2023.08.25 Harper

A nők imádják

A családom nő tagjai imádják a Mamma Mia! mindkét részét (és úgy tudom, készül a harmadik is, így annak is rajongói lesznek valószínűleg). Számukra romantikus a sztori, és szerethetőek a karakterek is. A helyszínek mondjuk valóban nagyon szépek Görögországban, és az ABBA számok is kellemesek a film alatt. Az meg külön érdekesség, hogy maguk a színészek énekelnek. Pierce Brosnan kicsit kappan hangon, de jól áll neki, és sármos is a fickó. James Bondként azért jobban kedveltem. De azok az idők elmúltak sajnos. A filmmel az életszerűség a gondom, mely idegesítő számomra (mármint hogy nincs). Meryl Streep bár az egyik leginkább elismert színésznő az Egyesült Államokban, én soha nem szerettem (és a filmjeit sem). Ez van. Ami a helyszíneken kívül tetszik ebben a zenés puncsban, az Amanda Seyfried, aki mindig kedvencem volt, bármit is csinált a vásznon. Összességében a Mamma Mia! számomra megmaradhat a nők kedvencének, számomra túl szintetikus és cukormázzal leöntött szirupos édességtenger, amit bőven elég volt egyszer látni.

2018.03.17 indingo

Nem igazán kedvelem az éneklős filmeket, mert egy idő után elkezdenek idegesíteni a dalok. Itt nem így volt. Remek dalokat válogattak össze és a történet is könnyed volt, érzelmes és humoros. A három apa is szuper.

2019.01.26 dailyfilmsan

Ilyennek kell lennie egy musicalnek. Magával ragadó a görög helyszín és a görög hangulat. A chasting is jó lett mert Meryl Streep és Amanda nagyon hasonlóak még gesztudok is egyeznek náluk. Nekem tetszett a film nagyon az egyik kedvencem.

2018.12.07 mamiéstöti2

Ezt a filmet bátran megnézheti akárki, de tényleg, mert nincs olyan, aki ezeket az örökzöld slágereket nem ismerné és az egész történetet egyedivé teszi.

2018.08.13 Szilonka

Egy Abba dalt indig jó újra meghallgatni, ha sok dalt hall az ember az még jobb. Aranyos, romantikus kis film.

Egyszerűen zseniális zenés film az ABBA zenéivel és a kiváló színészekkel. Meryl Streep a legjobb a jók között, talán őt tudnám még kiemelni.

2023.06.22 JRD

Hiába, ABBA, és nekem ennyi elég is volt, hogy ez az alapban semmilyen történet beszippantson. Annyira, hogyha megnézem, ott ugrálok, táncolok (párom kérdő és hitetlenkedő szeme láttára) és énekelem magam is az ABBA-dalokat. Fülbemászó slágerek, múlt... Több

2019.05.19 Ms. Akárki

Aranyos és kavaros romantikus történet. Gyönyörű a látvány és a zenék. Főleg ezek miatt tetszett ez a film. Az abba slágerekkel tökéletes volt ez a tempós visszaemlékezős szerelmes történet. Meryl Strip tökéletesen elvitte a film egyedi hangulatát.

2016.11.19 Dorkateo

Tüneményes, örömfilm, imádom, mindig jókedvem lesz tőle. Még a rémesen éneklő Pierce Brosnan is szuper benne :)

2018.11.03 VvV

A nőknek tuti jobban bejön a film. Engem egy idő után elkezdtek idegesíteni a dalok.

2018.04.28 Filmelemző

Tipikus női film: nő írta, nő rendezte, nők játsszák egy nőkről nőknek szóló történetet megfilmesítve. És persze a téma is női téma. A zenék ABBA számok egy bizonyos kor felett nosztalgikusan élvezetesek még ha a színészek, akik előadják érezhetően ... Több

2018.07.21 MMcFly2015

Amint elkapott a hír, hogy Mamma Mia! folytatást kap, gyorsan leporoltam, és felelevenítettem a 2008-ban szerzett kellemes emlékeket. Az eltelt 10 év tényleg, csak a színészeken látszik, de a film minőségén cseppet sem rontott, sőt idősebb fejjel még... Több

2017.10.14 kevelin

Imádom az ABBA-t és imádom Meryl Streepet. Nagyon jó vígjáték, nagyon jó színészi játékokkal. Várom a második részt.

2021.04.01 Rea387147

Imádom! Ez a film egy örökzöld darab, sose lehet megunni. Akárhányszor megnézem, ugyanolyan izgatottan nézem és énekelem a dalokat, mint régen. Olyan, mintha még csak ma jelent volna meg, persze már ezer éves, de még mindig nem öregedett ki. Imádom! ... Több