Közösség

Vélemény:

 

83 Mamma Mia!

(2008)

Mamma Mia!

 
MMcFly2015   2018.07.21 19:42
0

Amint elkapott a hír, hogy Mamma Mia! folytatást kap, gyorsan leporoltam, és felelevenítettem a 2008-ban szerzett kellemes emlékeket. Az eltelt 10 év tényleg, csak a színészeken látszik, de a film minőségén cseppet sem rontott, sőt idősebb fejjel még jobban tetszett, mint akkoriban. A történet félelmetesen (abszurd) és egyszerű, de egy musicalnél nem is kell komplikált forgatókönyv. A nagyszerű ABBA slágerek, és a jobbnál jobb színészek egy csupa szív, szerethető alkotássá emelték az egész filmet. Meryl Streep alakítása átlagon felüli, tényleg egy talpig anya, és nem egy átlag amerikai filmben megszokott giccses, szétsminkelt egyéniség. Az énekhangokra nem panaszkodhatunk, remekül hozzák az eredeti dalok színvonalát. Ha nagyon kekeckedni akarnék (és miért ne!?) Pierce Brosnan énekhangja még a szomorkásabb zenék alatt is komikussá varázsolta a jelenetet... :) Nálam toplistás zenés filmmé nőtte ki magát, teljesen átadja azt az élményt, ami miatt van ez a műfaj. Egy lapon merem emlegetni a Grease-el is akár, ez is hasonlóan romantikus, pörgős, szerethető és bitang jó régi(es) bulis zenével van megfűszerezve. Imádtam!