Ferenc pápa – Egy hiteles ember (2018)

Pope Francis: A Man of His Word

kistigris2121   2020. 07. 31.

Azt reméltem, megtudok valami újat a pápáról, hát nem igazán. A nézeteit eddig is ismertem, jó lett volna, ha mutatnak valamit az egyházi tisztviselők reakcióiból is, de ez a film csak felszínen kapirgálás.

nándi99   2020. 01. 30.

Szerintem kicsit túlidealizálja a pápa személyét, bár ez mostanában minden, vele kapcsolatos megnyilatkozásra igaz. Nem tudom, számomra még mindig nem állt össze a kép vele kapcsolatban, bíztam benne, hogy a film majd komplexebb módon közelíti meg az... több»

Gwen_mot   2019. 04. 19.

Mindig is szkeptikus voltam az ilyen filmekkel kapcsolatban, és ezt sajnos az Egy hiteles embernek sem sikerült lebontania. Mintha még így is rejtegetnének valamit az alkotók. Bennem legalábbis rengeteg megválaszolatlan kérdés maradt.

danny   2019. 04. 18.

Tetszett, hogy a film nem próbál meg magasztos módon beszélni egy ilyen magas egyházi méltóságról. A pápa emberi arcát ismerhettem meg, nem pedig azt, amit személye képvisel, igazán releváns alkotás.

Pope Francis

A megszokott kérdések, a megszokott válaszok, csak ezúttal puccparádéban. Bár az Egyház eszméi átjárják kultúránkat, amelyik kultúrát nem, azzal meg párbeszédben állnak, ez a film az átlagnézőt nem fogja okosabbá tenni azügyben, mi is a vallás tétje napjainkban. több»