Prehisztorikus bolygó

Prehistoric Planet

2023.01.05 JRD

Kihagyhatatlan!

Megszoktuk, hogy David Attenborough minden filmje ismeretet, tudást ad át, és teszi ezt mindig ízlésesen, pontosan és érdekfeszítően. Ez az ismeretterjesztő 5 részes természettudományi sorozat sem kivétel. A technika segítségével megjelenített dinoszauruszok életét követhetjük nyomon a 66 millió évvel ezelőtti korban. A gyártás folyamán komoly háttérmunkálatok, kutatások folytak, és neves tudósok, szakértők vettek benne részt. A végeredmény önmagáért beszél. Érdemes megnézni. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2022.07.06 kabel

Hihetetlen

Sajnos, a Jurassic World borzalmas filmje miatt ez nem kapott elég publicitást, pedig egy olyan minőségi, érzelemmel és történelemmel teli sorozatot kapunk, amihez foghatót ritkán láthatunk. A különböző állatok nem vérszomlyas fenevadként vannak bemutatva, átlagos, napi tevékenységüket mutatja be a sorozat: hogyan keresnek párt, hogyan vakarják meg a hátukat, hogyan raknak tojást. Mindezt olyan realisztikus dinoszaurusz animációkkal és modellekkel láthatjuk, hogy minden eddigi dinós sorozat eltörpül mellette. A legszebb az egészben, pedig az, hogy ez mind valódi, nem valami romanitcizált kép vagy túlrajzolt concept art.

2022.05.23 pet-et

A trailereket látva vizuális csemegét vártam ettől a sorozattól, és valóban jobb volt, mint amire számítottam. Az ember elfelejti, hogy CGI-t néz, és ami még könnyebbé teszi a felejtést, azok a rövid történetek, amik a szereplőkhöz, azaz a dinoszauru... Több

2022.10.09 G.Noir

Természetesen jár az 5 csillag, mert gyönyörű, izgalmas és érdekes. Egyedül azon mosolyogtam, hogy ezek a dínók (talán a repülő őshüllőket leszámítva) nagyon kigömbölyödtek. A tollakról tudtam, de arra nem számítottam, hogy az új ábrázolásukban kicsit ducibbak is lesznek, mint a korábban. :)

2022.05.24 M4T

A dinoszauruszok, a pteroszauruszok és a tengeri hüllők olyan valósak és a vizuális effektusok olyan jók, hogy majdnem azt hittem, nem CGI volt, hanem valódi. Valóságosnak tűnik.