Puha ágyak, kemény csaták

Puha ágyak, kemény csaták

Soft Beds, Hard Battles
Videók

A helyszín egy bordélyház ahol a második világháború idején a francia ellenállók igyekeznek minél több borsot törni a náci megszállók orra alá. Persze ebből rengeteg kalamajka kerekedik, és a végén már maga Hitler se tudja, hogy fiú-e vagy lány.

Rendező: Ray Boulting
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1975.06.26.

2022.08.09 Reitman

Peter Sellers szerepeben Peter Sellers! Zsenialis, klasszikus vigjatek!

2019.07.19 Berto49

Szokatlan színhely egy háborús filmhez

Eléggé alulértékelt film, pedig vannak értékei. Kezdjük mindjárt azzal, hogy Peter Sellers hat legkülönbözőbb karaktert játszik benne, köztük Hitlert, egy japán herceget és egy Gestapo főnököt. Legjobban Herr Schröder, a titkos államrendőrségi figura alakítása sikerült, de a japán tapasztalatcserére érkező szövetséges is remekül eltalált alak. A helyszín pedig, mondjuk ki kerek-perec egy párizsi luxus bordélyház, élén Madame Grénierrel, aki a lányait a németek elleni harcba állítja. A történelmi hitelességet ettől a komédiától felesleges számon kérni, mert pusztán a szórakoztatásra koncentrált, meg arra, hogy Mr. Sellers lubickolhasson a szerepeiben. Sellerst a magánéletében nehezen elviselhető alaknak tartották, majdnem mindig problémás volt vele a forgatás. Erre csattanós válasz a következő önmagát értékelő mondat; „Klasszikus példája vagyok minden humoristának: csak akkor vagyok vicces, amikor dolgozom”. A nézők szempontjából pedig ez a tulajdonsága volt a leglényegesebb. Nagyon sajnálatos, hogy 54 éves korában szívroham végzett vele. Hány ragyogó film lehetősége hiúsult meg a halálával, mert – szerintem – a tehetsége csak a legnagyobbakhoz volt mérhető.