Videók

Eder mester asztalosműhelyében a sok szerszám, festék és ecset között hogy, hogy nem egyszer csak életre kel egy piciny apró fiucska, Pumukli. Vörös haja égnek áll, rettentő kíváncsi és rettentő neveletlen. Eder apó kénytelen kezelésbe venni, az egyébként csak számára látható kis emberke nevelését. A műhely látogatói, a szomszédok és barátok csak bizonyos tárgyak gyanús "önmozgását", érthetetlen jelenségeket vesznek észre, de arra senki sem gondol, hogy mellettük, felettük, alattuk, rajtuk egy pici manócska ugrál, bujkál. Pumukli felfedezi magának a világot, megismerkedik a macskával, egérrel, tűzzel és vízzel, autóval, de elkíséri a mestert a hegyekbe, a horgászatra, és megtanulja, mi… Több

Rendező: Imo Moszkowicz
Forgatókönyvíró: Michael Hatry, Ellis Kaut, Monika Bitt
Ország: Magyarország

2022.03.18 Robinson76

Örök hála, Éder bátya, finom ez a csokoláda!

Akár magunkénak is tekinthetjük mi, magyarok, a kis koboldot: Pumuklit, hisz Ternovszky Béla és csapata animálta és felelt érte, hogy hiteles és mutatós legyen a rakoncátlan, olykor pimasz, de igenis szerethető főhősünk. Remek a magyar hang és a kobold dumái is, így bátran megadhatom a maximális pontszámot.

2015.04.18 Yosihiro

Csodálatos sorozat volt. A kis megrajzolt pumukli és Eder mester kalandjaival. Aztz hiszem legszebb gyermekrorm idejét idézi ezen mesefilmek :9 Ajánlom mindenkinek ! Üdv Yosihiro

2019.03.15 indingo

Én ezt mennyire nem szerettem! Valami miatt mindig féltem a kis lénytől és talán ezért sem tudott lekötni a története.

2019.03.29 Timcsi

Kedves kis mese. Kedvelhetők a karakterek, nem erőszakos és mindig volt benn egy kis tanulság.

Mielőtt tévésorozatot készítettek volna, a könyveket hangjátékként adaptálták, amelyek széles körben elérhetőek voltak bakeliten és kazettán, és nagyon népszerűek német nyelvterületen. A felvételeken szereplő szinkronszínészek többsége ugyanazt a szerepet játszotta a tévésorozatban és a filmben.Szerző: Thibo84

Ulrich König rendező beszélt Pumukli szerepében a forgatás alatt, hogy segítse Gustl Bayrhammert (Éder mester) az előadásában.Szerző: Thibo84

Az asztalosműhelyt a 80-as évek közepén le kellett volna bontani. Csak Franz Josef Strauß bajor miniszterelnök közbelépésével sikerült megmenteni a második évadot.Szerző: Thibo84

A 100 magyar animátornak több mint öt évre volt szüksége ahhoz, hogy mind az 52 epizód animációs képsorait elkészítsék.Szerző: Thibo84

Az eredeti cím: Meister Eder und sein Pumuckl, amely szó szerinti fordításban annyit tesz, mint Éder Mester és az ő Pumuklija.Szerző: Bogi87