San Francisco-i kölyök

San Francisco-i kölyök

The Frisco Kid

Avram Belinski, a lengyel rabbi nem mindennapi küldetés előtt áll: San Franciscóba kell utaznia, hogy átvegye a helyi vallási közösség vezetését. Nem sejti, hogy útja során olyan kalandokba keveredik majd, amelyekből többet tanul az életről, mint a szent írásokból. Többek között vasúti munkásnak szegődik, új társával bankot rabol, indiánok fogságába esik és még sok más merész kalandon esik át, mire megérkezik San Franciscóba.

Premier: 1979.07.06.

2018.12.18 Berto49

Rabbi és a bankrabló

Két általam kedvelt színész és egy inkább gyenge, mint közepes western-vígjáték, amelyben van néhány drámai fordulat. A vadnyugati filmek szeretetéről már régen lemondtam, bár Leone 1968-as filmje, a „Volt egyszer egy Vadnyugat” szerepel a tízes toplistámon. Gondoltam, hogy vígjáték köntösben elmegy, de éppen csak áthomorított a képzeletbeli léc fölött. Mindkét főszereplőt láttam már sokkal jobb filmekben (példaként: Gene Wilder – „Vaklárma”, Harrison Ford – „A szökevény”.) Felesleges számon kérni az ilyen filmektől a hitelességet, de ezt inkább fantasynak kellene elkönyvelni. A történettől függetlenül a két neves sztár játékával nem volt semmi baj, csak nyújtották a játékidőt, mint a rétestésztát. Hozzászólásokban sokan kifogásolták a szinkron minőségét, azt állítva, hogy az időben előbb készült (Szacsvay, Oszter féle) sokkal jobb, de nekem tetszett a megszokott magyar hangján beszélő Helyey László és Mihályi Győző. A legfontosabb, hogy jól érthető legyen, ebből a szempontból meg kifogástalan volt.

2017.01.04 dulkap

A Gene Wilder már nem először kirándult el a western műfajába, ám a film sajnos ezúttal nyomába sem ér a zseniális Fényes nyergek-nek. Kedves kis film, pár jó poénnal, de sajnos túl hosszú és nagyon töredezett. Egynek elment, de Wilder és Ford is rengeteg jobb filmet csinált életében.

2016.04.29 irongozu

Nagyon kellemes film. Jó a humora, mégis időnként egy kis drámaiságot is véltem felfedezni benne. Ez valószínűleg a jó színészi párosnak is köszönhető. Le a kalappal.

Magyar címváltozata: "Rabbi a vadnyugaton".Szerző: Berto49

A film munkacíme "No Knife" volt.Szerző: dulkap

Ez a film egyike azon öt filmnek, amiben Gene Wilder olyan karaktert játszik, akit összekevernek valakivel: Száguldás gyilkosságokkal (1976), San Francisco-i kölyök (1979), Dutyi dili (1980), Ki kém, ki nem kém(1982) és a Vaklárma (1989).Szerző: dulkap

Harrison Ford csak 22 perc után tűnik fel a filmben. Szerző: dulkap