Sharknado - Cápavihar

Sharknado

A film előzetese 2013. július 10-én debütált és közel 3 millióan tekintették meg aznap.Szerző: Kóborló

A film eredeti játékideje, amit bemutattak a SyFy tévécsatornán, 86 perc volt. Viszont a Blu-Ray kiadására, amire rendezői vágás került, 97 perces volt.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Anthony C. Ferrante feltűnik egy apróbb jelenet erejéig a filmben. Ő alakította az egyik áldozatot a tengerparton, akit megtámadtak a cápák.Szerző: Kóborló

A filmbéli Nova szerepét felajánlották Lindsay Lohannak, de ő végül visszautasította a felkérést.Szerző: Kóborló

A filmbéli April szerepét felajánlották Teri Hatcher, Rebecca Romijin és Tiffani Thiessen színésznőknek is, de végül Tara Reid vállalta el a szerepet.Szerző: Kóborló

A filmet egyből az amerikai SyFy tévécsatornára készítették, de akkora volt rá az érdeklődés, hogy több amerikai és kanadai moziban is műsorra tűzték egyetlen estére, aminek hála, közel 200.000 dollár bevételt termelt. Szerző: Kóborló

A film forgatása ideje alatt, a Dark Skies munkacímet viselte a produkció.Szerző: Kóborló

A filmbéli Fin Shepardot alakító Ian Ziering színész egy interjú során elárulta, hogy egyáltalán nem tetszett neki a forgatókönyv és csupán a felesége unszolására és a szerepért járó pénz miatt vállalta el a szerepet.Szerző: Kóborló

A filmbéli Fin Shepard szerepét, felajánlották Steve Guttenbergnek, de azt végül a színész nem vállalta el.Szerző: Kóborló

A filmet mindössze 18 nap alatt vették fel.Szerző: Kóborló