Sisi

A sorozat Erzsébet királyné különleges életét követi nyomon. Modern, őszinte és autentikus nő volt. Történetét legközelebbi tanácsadói és bizalmasai szemszögéből ismerhetjük meg. Egy új képet fest az uralkodónőről, és egy összetett személyiséget tár… Több

Rendező: Sven Bohse
Ország: Ausztria, Németország
Premier: 2021.12.01. | RTL+ (2022.11.17.)

KULCSSZAVAK

2022.11.06 Syracuse

Szódával elmegy

Meglehetősen kiszínezi és modernizálja az eseményeket, de történelmileg még mindig hitelesebb, mint a Netflix verziója. Messze nem tökéletes, és a színészek sem világbajnokok, de ha választanotok kell A császárné és a Sisi között, hát én inkább ezt ajánlom.

2022.04.18 andras411

Szóval, itt alapvető problémák vannak. Komolyan, most erőm sincs ezekbe belemenni. Sejtem, mire akartak rámenni a készítők és honnan inspirálódtak, de ez rém gyenge lett, hiába a remek jelmezek és díszletek. Ha kihagyod, azzal csak nyersz egy csomó órát magadnak.

2022.04.19 majkymi

Drága lehetett a gyártás. A pénz nagy részét a nagyszerű helyszínekre és jelmezekre költötték. A szabadtéri jelenetek mindegyike ködfelhővel van tele valahol. De a karakterek unalmasak, nem fejlődnek, rossz a forgatókönyv. Érdemes figyelmen kívül hagyni.

2022.04.18 Katalin395212

Jó lehetne!

Ha történelmi hűség és kortörténeti pontosság jellemezné, akkor ez egy 5 csillagos mű lehetne. Sajnos, sok a kitaláció, pontatlanság, öncélú művészkedés benne. Az biztos, hogy ha egy izgalmas meseként nézem, akkor jó. Amúgy, ez nem a valós császár és császárné története. Sokat tudnék még írni. A Porton véletlen kitörlődött a kritikám.