Az Atlanti-óceánon túl

Corey Stoll
Cory Michael Smith
Amit Rahav
Cory Michael Smith

A film egy nemzetközi csoportot követ nyomon, akik a II. világháború során az életüket kockáztatva segítenek menekülteknek elhagyni a megszállt Franciaországot, köztük sok olyan embernek, akik szerepelnek a nácik legkeresettebb személyek listáján. Miközben a csoport továbbra is kockáztatja az… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2023.04.27. | Netflix (2023.04.07.)

2023.06.29 Emmersson

Üres

Egy semmitmondó, unalmas sorozat pocsék színészekkel. A második epizódnál dobtam.

2023.04.10 szemtelen

Szökés a nácik elől

Könnyed és kissé komikus hangvételű, leginkább hétvégi szórakozásra szánt politikai dráma a Netflix új sorozata. A második világháborús ellenállási harcosok hihetetlen, igaz története, akik Franciaországban harcolnak a nácikkal. A Sürgősségi Mentőbizottság valós eseménye egy tökéletes televíziós drámatartalom, a megvalósítás azonban - műfajt váltva - nem lett sikeres. A zsidó vagy náciellenes íróknak, művészeknek, filozófusoknak és a feketelistán szereplő személyek kimentésének izgalmas eseményei helyett könnyed tónusú, inkább egy napfényes kalandfilmre hajazó alkotást kapunk. "Az Atlanti-óceánon túl" egy könnyen emészthető, Ízletes történelemlecke, amit a szereplők személyes dilemmáiba és párbeszédeibe csomagolva tanulhat meg a néző. A szerelmi szálakkal és sok egyéb történéssel is átszőtt hét epizód hosszúnak tűnik, de egy uncsinak ígérkező hétvégédet simán fel fogja dobni.

2023.04.15 Dorkateo

Igaz történet szürreális betétekkel

Valóban megosztó lehet a film előadásmódja. Talán kissé könnyednek tűnik, helyenként frivol, polgárpukkasztó, dadaista, vagy csak szürreális betétekkel operálnak az alkotók, szinte kulturális bemutatót tartva. Hogy emiatt rossz lenne a sorozat? Nem gondolom. Fogyasztható lett a fiatalabb generáció számára is, akik a harcot már csak filmekből ismerik és valószínűleg tele a hócipőjük a komor, megdöbbentő képsorokkal. Biztos vagyok benne, hogy akkoriban is akartak boldogok lenni, élni, ünnepelni az emberek, hisz esetleg az utolsó ilyen alkalom volt az életükben. Az alkotók úgy döntöttek, ezekből az elemekből emelnek be többet a képkockákra. Nálam működött. A színészek is plasztikusan hozták a figurákat, számomra hitelesen. Továbbá sokat nyomott a latban, hogy a történet igaz, valóban létezett Varian Fry és csapata, és tényleg nagyjából kétezer embert mentettek ki a megszállt Franciaországból. A jellemfejlődés jól érezhető, ahogy az eredeti elveket elengedik és végül válogatás nélkül segítik az embereket, nem csak az Amerika által propagált művészeket, ismert alkotókat. És ahogy az már lenni szokott, jó tett helyébe jót várj: Fry-t hosszú évekig kommunistának titulálták a szabályszegése miatt, és az FBI megfigyelés alatt tartotta. Végül halála előtt kapta meg a Francia Becsületrendet.

2023.04.07 Tomi

Könnyed szórakozásnak elmegy, egy kikapcsolódáshoz ideális film egy hétvégi délutánon. De semmi több.

Klassz

Izgalmas és lebilincselő minisorozat , csak ajánlani tudom!

A sorozatot angol alkotók készítették és nem szépítették meg az amerikai politika 2. világháborús háttérmunkáját.Szerző: Dorkateo

A Rendkívüli Mentőbizottság létrehozta Marseille-ben az Amerikai Segélyközpontot (Centre Américain de Secours, CAS). Eleinte a Hotel Splendide-ben fogadta az embereket, de hamarosan irodát kellett nyitni a rue Grignan 60. alatt, hogya a napi 60-70 interjút lebonyolítsák. Borzalmas történeteket hallgattak végig a beszélgetések során, ezért végül már mindenkinek segítettek.Szerző: Dorkateo

Varian Fry-t, miután hazatért az Egyesült Államokba, az FBI megfigyelés alá helyezte. Élete hátralévő részében latint tanított egy fiúiskolában. Ötvenkilenc évesen, röviddel a halála előtt megkapta a Francia Köztársaság Becsületrendjét, 1994-ben pedig a holokauszt ellenállásban résztvevők díját, a Világ Igaza címet adományozták neki.Szerző: Dorkateo

Varian Fry-t 1941-ben visszarendelték Amerikába politikai okokból. Titkára, Daniel Bénédite folytatta a munkát, és az Amerikai Segélyközpont 1942 júniusáig működött. Több ismert személyiség köszönheti a biztonságát nekik: Mark Chagall, Marcel Duchamp, Arthur Koestler, Max Ernst, Franz Werfel, Alma Mahler pl.Szerző: Dorkateo

Varian Fry, amerikai újságíró, a sorozat főhőse, valós személy volt. Franciaország 1940-es kapitulálása után, a Gestapo körözési listáján szerepelteket mentette társaival együtt. Mintegy 2000 főnek nyújtottak segítséget. Eleinte az ismert embereket próbálták segíteni, mert ehhez kaptak Amerikából támogatást, de idővel már nem tettek különbséget és mindenkinek segítettek.Szerző: Dorkateo