Spinédzserek

Clueless

Annak ellenére, hogy tinédzsert alakított, Stacey Dash (Dionne) a film forgatása alatt 27 éves volt és már volt egy 6 éves fia.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A készítők szerint Christian (Justin Walker alakításában) szerepére volt a legnehezebb színészt találni, ugyanis a legtöbben nem szerettek volna egy meleg karaktert eljátszani.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alicia Silverstone először nem volt elragadtatva a szereptől, ugyanis azt gondolta, hogy Cher egy anyagias, idegesítő kiscsaj, akit nem túl nagy kihívás eljátszani.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alicia Silverstone volt Amy Heckerling biztos befutója Cher szerepére, a rendező közölte, hogy a lányt akarja az Aerosmith videóklipekből.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alicia Silverstone a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díját.Szerző: mamiéstöti2

Az írók beültek néhány gimnáziumi órára Beverly Hillsben, hogy tapasztalatokat szerezzenek.Szerző: ps

Alicia Silverstone meghallgatás nélkül kapta meg a szerepet.Szerző: ps

A buliban a Mighty Mighty Bosstones zenekar játszik.Szerző: ps

A tervek szerint a forgatás 40 napig tartott volna.Szerző: ps

Sarah Michelle Gellar nem vállalhatta Cher Horovitz szerepét az (1970) szerződése miatt.Szerző: ps

Christian egy 1954 Nash Metropolitan típusú autóval érkezik Cherhez.Szerző: ps

Josh UK feliratos baseballsapkáján a Kansasi Egyetem (Univesity of Kansas) rövidítése látható. A Josh-t alakító színész, Paul Rudd valójában Kansasből származik.Szerző: ps