Taxisofőr

Taxisofőr

Taeksi woonjunsa

Egy taxisofőr (Song Kang-Ho) segít egy német riporternek tudósítani a Gwangju felkelésről. A filmet megtörtént események ihlették, ugyanis Jürgen Hinzpeternek valóban egy koreai taxis, Kim Sa-Bok segített 1980 májusában a közlekedésben és a… Több

Rendező: Hun Jang
Forgatókönyvíró: Yu-na Eom
Premier: 2017.08.02.

2023.02.19 Caravaggio1978

Elég sok helyen van még ugyanez, csak modernebb autókkal

Jópofa kis film, bizonyos jelenetei olyan érzéseket keltettek bennem, mintha a gyermekkoromba cseppentem volna vissza, egy-két dolog ismerősnek tűnt. A valósághoz képest szerintem az újságíró nagyon morózus volt, és vajmi keveset halljuk a hangját a filmben. Az autók tetszettek és a színészek is. Abszolút odarepít az időben a film, át lehet élni a kalandjaikat a főhősöknek. Az emberi természet viszont nem változik, ma ugyanez van, csak más témakörökben. Azt sajnálom, hogy a valóságban nem találta meg az újságíró a taxist, pedig évekkel később nagyon sokat kereste.

2020.02.07 Teemeah

Kemény film

Ez egy érzelmileg igen megterhelő kemény film. Bár koreai szokáshoz híven könnyed hangvétellel indul, durvára fordulnak az események és nagyon nehézzé válik a vége felé. Sok kérdést felvet a hazafiasságról, a parancs vs emberség témakörét is körüljárja, és bepillantást enged egy olyan időszakba a koreai történelemben, amikor az emberek a demokráciáért küzdöttek. Papírzsepi nem árt hozzá, de nagyon-nagyon nem!

A film összbevétele 833 339 dollár volt (imdb.com).

2017-ben a Koreai Filmfesztivál mutatta be magyar felirattal. (2017.koreaifilm.hu)Szerző: Teemeah