Ruróni Kensin: A kezdetek

Ruróni Kensin: A kezdetek

Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku roman tan
Videók

1896-ban a Bakumatsu háború végén az egykori bérgyilkos Kenshin Himura megfogadja, hogy megvédi az ártatlanokat, mindezt vérontás nélkül.

(Archívum)

Rendező: Keishi Ohtomo
Ország: Japán
Premier: 2012.08.25.

2020.02.05 Teemeah

Nagyon jó film

Imádtam, már vagy hússzor láttam, de megnézem bármikor újra. A legjobb anime/mangaadaptáció, ami létezhet. Szuperek a harcjelenetek, Szató Takeru pedig tökéletes Kensin. Alig várom az idei két folytatást!

Keishi Ohtomo, a rendező azért döntött Takeru Satoh mellett, mert korábban együtt dolgoztak a Rjómaden című szamurájsorozaton, ahol Szató bizonyította, hogy alkalmas a szerepre. Vacuki Nobuhiro, a manga alkotója még azelőtt Szatót szemelte ki a főszerepre, hogy megtudta volna, hogy a rendező is őt választotta. (Anime News Network, 2011.06.27; Tokyohive, 2011.06.28) Szerző: Teemeah

(2022. 11. 13.)
Ruróni Kensin-filmek: az adaptációnak nem kell fénymásolatnak lennie ahhoz, hogy jó legyen
Watsuki Nobuhiro mangája az elmúlt évek során számtalan formában hódította meg a közönségét. Készült belőle animesorozat – nem is egy –, animefilmek, színpadi adaptációk, és talán a leghíresebb az ebben a cikkben is tárgyalt filmsorozat, Sato Takeru főszereplésével. Keserédes, de sokszor humoros és akciódús történelmi drámáról van szó a Meiji-kor e... Több