Kurszk (2018)

Michael Nyqvist
Colin Firth

Fortress   2020. 08. 06.

Hiteles akciódráma a Kurszk katasztrófájáról

Belga–luxemburgi filmként került a mozikba tavaly év elején a Kurszk című akció-dráma, és tény, hogy előtte sokan óriási várakozással számoltuk a napokat a bemutatóig. Nemrégiben újra megnéztem (másfél év után), és meglepetésemre ugyanúgy tetszett Th... teljes kritika»

MMcFly2015   2019. 01. 26.

Tökéletes dráma, egy tragédiáról

Sokszor láttam már -igaz történet alapján készült- drámát, évről évre egyre több készül, mégis ez teljesen elérte bennem azt a hatást, amit egy ilyen filmtől elvárni lehet. Különösen azért érdekes ez a Kursk mozi, mert nem amerikai cselekményt dolgoz... teljes kritika»

Thibo84   2019. 05. 22.

Amit olvastam a szerencsétlenségről, az alapján elég pontosan adja vissza a film a sajnálatos balesetet, még arra is figyelmet szentelnek, amikor a sajtótájékoztatón az egyik tengerész édesanyja kemény szavakkal bírálja a hivatalos szerveket. Kemény ... több»

MP170506   2020. 06. 24.

Nagyon jól feldolgozták a történtetek. Végig feszült, izgalommal, várakozással teli a film. Hosszú, de mégis leköti a néző figyelmét. Jól játszanak a színészek. Nagyon szörnyű tragédia, amit a politika idézett elő.

Ms. Akárki   2019. 06. 27.

Nagyon megható és mozgalmas valós történeten alapuló film. Szinte úgy érzi a néző mintha ő is ott lenne a mélyben. Végig nyomorgörcsben nézzük a filmet hiszen a végkimenetelét sajnos tudjuk a történetnek, úgyhogy a nézőnek sok reménye nincs, hogy kedvenc karaktere túléli.

MidoD7   2019. 07. 05.

LEhet, hogy igaz történet meg minden de ez valahogy nem jött át. A színészi játék egyedül ami értékelhető benne. Hát sajnos nem volt túl nagy meglepetés amit végül a film okozott nekem.

L.Regina   2020. 03. 23.

Tragikus merülés

A film a Kurszk atom-tengeralattjáró igaz történetét mutatja be, és bár nem találja fel a spanyolviaszt, így is nagyon érdekesen meséli el a legénység és családjaik kálváriáját. Bár a játékideje nem rövid, végig leköti a nézőt, és egészen a film végé... teljes kritika»

A Kurszk Thomas Vinterberg rendező és Matthias Schoenaerts második közös munkája (Távol a világ zajától - 2015).

A Kursk Michael Nyqvist utolsó filmje. A színész 2017. júniusában, egy hónappal a forgatás befejezése előtt halt meg tüdőrákban. A The Guardian értesülései szerint a színész addigra már az összes jelenetét leforgatta.

A film forgatókönyve Robert Moore 'A Time to Die' című könyve alapján készült.

A film valós eseményeken alapszik. A K-141 Kursk tengeralattjárón 118 orosz tengerész vesztette az életét 2000-ben.

A film forgatása eredetileg 2016. szeptemberében kezdődött volna meg, azonban a munkálatokat el kellett halasztani, mivel az orosz védelmi minisztérium végül nem adta meg az engedélyt a stábnak, hogy az országban forgasson. A The Hollywood Reporter értesülései szerint a minisztérium korábban ígéretet tett az alkotóknak arra, hogy a kiválasztott helyszíneken dolgozzanak. A forgatás végül csak 2017. április 26-án kezdődött meg egy franciaországi haditengerészeti bázison, Toulonban.

A Kurszk lehet, hogy európai gyártásban és Thomas Vinterberg révén az egyik legnagyobb dán rendező vezényletével készült el, de ebből nem sokat lehet érzékelni a vásznon. több»

Sokakat kielégíthet a feszes és tényleg izgalmas történetvezetés és a „nagy nevek” dömpingje (élen Colin Firth-szel). Utálni szívből nem tudom a filmet, de remélem, hogy készül majd még egy másik, teljesen más jellegű alkotása a Kurszkról. több»

A dán Thomas Vinterberg angol nyelvű filmje a 2000 augusztusában elsüllyedt orosz atomtengeralattjáró tragédiáját meséli el, amelynek során 118 ember vesztette el az életét. Bármily furcsa is, de a film beillik a rendező életművébe. több»