Akik az életemre törnek (2021)

Those Who Wish Me Dead

drg0602   2022. 05. 08.

Meglepetés nincs a film nézése közben. Elég egyszerű történet mellett, izgalmas jelenetekkel teli akció-thriller. Jolie a főszerepet jól játssza. Egész jó kis film. Bár, a vége elég unalmas volt már számomra. Azért mindenképpen érdemes megnézni legalább egyszer. 6/10

Artemisia   2021. 06. 10.

Akció-thriller a kilencvenes évek receptkönyve alapján

Taylor Sheridan a '90-es évek óta szorgalmas kisiparosként tevékenykedik a filmiparban. Lépésről lépésre építgette a karrierjét, színészből lett forgatókönyvíró, majd rendező. Színészi pályáját az akció-thriller, illetve a krimi határozta meg, egyéb ... teljes kritika»

stevepisti   2021. 08. 04.

A film végén gondolkoztam, miért is Angelina Jolie ennek a filmnek a főszereplője. Én személy szerint jobban aggódtam a kis srác miatt, aki nem mellesleg tök jó volt a szerepében, vagy akár Jon Bernthal és Medina Senghore karakteréért, akik szintén n... több»

Klauka89   2021. 09. 15.

Nekem kellemes csalódás volt, sokkal rosszabb tingli-tangli filmre számítottam. Nem valószínű, hogy többször is meg fogom nézni, de egyszer simán adható volt.

sonolokojjo   2021. 05. 22.

Nem gondoltam volna, hogy ilyet mondok majd, de Jolie tényleg baromi jó volt ebben a filmben, és maga a film is abszolút pozitív csalódás volt. Olvastam róla, hogy külföldön eléggé elhasalt, amit nem igazán értek, gondolom, ez is a COVID, de szerinte... több»

H.a.n.n.a   2021. 10. 31.

Számomra unalmas, hogy Jolie a mindekinél ügyesebb és okosabb szerepben parádézik. Nem hihető, és a történet is túlzásokba esik.

Petike98   2021. 05. 26.

Bármennyire is erős alakítást hoz Angelina Jolie ebben a filmben, a klisés történet valahogy nem tartja meg az egész koncecpciót. Sajnos nagyon ellaposodik a cselekmény, kiszámíthatóvá válik nagyon hamar. Egyébként maga a díszlet, a helyszín igazán remek.

A film Michael Koryta azonos című regénye alapján készült.

(csd)

A forgatás Új-Mexikóban, konkrétan Albuquerque, Santa Clara Pueblo, Bernalillo és Rio Arriba County városokban zajlott.

(csd)

A szereposztással kapcsolatban korábban Nicolas Cage neve is felmerült.

(csd)

Azt szokták mondani, hogy nagyon kevés (ha van egyáltalán) a makulátlan életmű a filmtörténetben. Taylor Sheridané sem lesz most már ilyen, az Akik az életemre törnek minden szempontból visszalépés a korábbi munkáihoz képest. És bizony Angelina Jolie-t sem ez a film fogja visszarepíteni az A-listás filmszínészek sorába, próbálkozzék is bármennyire. több»

Abszolút érthető, ha többen szögegyszerű, sőt ódivatú akciófilmként írják le, de Taylor Sheridan második nagyjátékfilmes rendezése a felszín mögé pillantva rengeteg tartalékkal bír. Noha a mű korántsem hibátlan, az író-rendező szerzői védjegyei konzekvensen felsorakoznak benne. több»

A színészek közül mindenki hozza a kötelezőt. Angelina Jolie pedig igazi anyatigrisként viszi el a hátán az egész alkotást. Rendkívül karizmatikus alakítással kelti életre számunkra az amúgy sablonos főszereplőt. Az operatőri munka teljesen jó. Néhol pedig vannak kiváló képi ábrázolások a filmben. több»