Teljes napfogyatkozás

Total Eclipse

2024.03.27 szanko

Érdemes megnézni

Egy jól sikerült film: érdekesen ábrázolja az adott korszakot és a két költő kapcsolatát. A főszereplők színészi játéka, az kiemelkedő, viszont aki teheti, ne magyar szinkronnal nézze. Akit érdekelnek a kissé művészi filmek, érdemes lehet megnézni.

2017.09.24 Deku

Harmat gyenge egy film ez. Voltak jobb jelenetek amik tetszettek benne de ettől még nem tudta elérni, hogy szeressem. Legalábbis számomra nem nyújtott nagy élményt a megtekintése.

2015.09.13 rbernadett

Nagyon bevállalós film Verlaine és Rimbaud cseppet sem csak baráti kapcsolatáról. Mindenkét színész játéka nagyon jól adja vissza a költők jellemét és az arra a korra jellemző világlátást.

2016.11.07 Berto49

Minden extrémitása mellett nagyon tetszett ez a biopic, amely Rimbaud és Verlaine életéről szól. El kell ismerni, hogy Leo született őstehetség, végre idén megkapta az Oscar-ját, bár a „Visszatérő” számomra nézhetetlennek bizonyult, de színészként se... Több

2015.04.22 Bizsu82

Nagyon hűen adja vissza a kor hangulatát. Engem megfogott a film. Egy életrajzi film, amelyből a híres költő eddig nem igazán ismert oldalát láthatjuk, ami igazán érdekessé teszi. Kissé bizarr, elvont film.

2015.02.11 Zsceeeka

Tetszett a film, mindkét főszereplőnek jól áll a szerep, viszont egyet ajánlanék a leendő nézőknek: ne magyar szinkronnal nézzek, ha jót akarnak, szerintem Leo Alföldi R. szinkronjával botrányos.

2015.09.29 Loborg

tetszett a történet , érdekes volt abba akorba belecsöppenni kicsit és végigkövetni ezt a nagyon nem mindennapi " kapcsolatot " és élettörténeteket .

2016.02.04 Adepto

Én még azelőtt láttam a filmet, hogy tanultunk volna Rimbaud-ról és Verlaine-ről a középiskolában. A hatására elkezdtem olvasni Rimbaud verseit és az Egy kamasz költő című életrajzi könyvet is, amely a verseskötettel együtt olvasva óriási élmény. A f... Több

2016.11.02 Manfred

Érdekes, elvont dráma, aminek nagyon különleges a hangulata. Megfogó, érzelmileg hatásos film. Ugyanakkor kemény és erős dráma is. A színészek profin alakítanak.

2019.04.13 Tyoci

Eleinte iszonyú furcsának találtam Dicaprio szinkronhangját, de a későbbiekben egyre jobban sikerült megértenem a beszédének a hanyagságát, stílusát. Az irodalom órán megtanuljuk a két francia költő életrajzát, sőt, még azt is, hogy milyen viszonyuk ... Több

2016.01.27 Kandurbaba

Egyedülálló, érdekes és bizarr film, ami köntörfalazás nélkül mutatja be a francia költők életét. Végig megragadó, érdeklődést fenntartó izgalmas dráma!

2015.02.11 pillacica7

Ebben a filmben minden benne van, amit Verlaine-ről és Rimbaud-ról az iskolában tanultunk, és mégis mennyire más! Nehezen emészthető és megbotránkoztató. DiCaprio zseniális benne!

2015.02.09 roboka

A film erénye a hangulatteremtő erő, sajnos ez önmagában nem elég egy igazán jó filmhez. Ez csak egy közepes mozi lett.

2020.01.21 TeeRPaaK

nem sok választja el a zseniálistól