A 19. feleség

A 19. feleség

The 19th Wife
Videók

Amerikai TV-film, középpontjában egy gyilkossággal. Egy mormon feleséget letartóztatnak, mert azzal gyanúsítják, hogy megölte a férjét. A közösségből már régebben elűzött fia visszatérve kibogozza a bűnügy tényleges… Több

Forgatókönyvíró: Richard Friedenberg
Premier: 2010.09.13.

KULCSSZAVAK

2021.08.02 phelixmad

Átlagosnak találtam, a forgatási helyszínek elég szörnyen lettek kiválasztva.

2019.07.06 Berto49

Poligámia mormon módra

A monogámiához szokott néző számára meglehetősen furcsa és szokatlan a többnejűség, hiszen az esetek nagy többségében az egy nő és egy férfi házasságában is számos konfliktus származik. Nehéz az ilyen poligám házassági kapcsolatok értelmezése, amelyek alapja a vakhit, vagyis a Próféta így akarta. A filmbéli mormon közösség azonban ebben a hitben nőtt fel, fel sem vetődött bennük, hogy másként is lehet élni. Ennek a közösségnek a bemutatása a film egyetlen érdeme, mert különben egy erősen középszerű alkotás, egyszeri megnézésre akkor érdemes, ha nincs más lehetőség.

2019.01.28 sadis

Nem igazán értem mindek kellett leforgatni, nem találtam valami jónak a sztorit, az alakításokat és a rendezést sem, felesleges időpazarlás.

David Ebershoff (1969) amerikai író harmadik megjelent regénye ("The ​19th Wife", 2008) alapján készült adaptáció. Magyarul 2009 óta olvasható, kiadója az I. P. C. volt, fordítója Fazekas Eszter.Szerző: Berto49