The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

Revizoronline.com
2015/04/30

Csak a nő
Távolságtartóan ábrázolt szadomazo játékok és női dominanciaharcok lakják ezt a furcsa, experimentalitás felé hajló művet. Peter Strickland nem filmet rendezett, hanem zeneművet komponált. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

Filmtekercs.hu
2015/05/01

A szexfilm Űrodüsszeiája
Peter Strickland napjaink egyik legmenőbb rendezője. A brit filmkészítő már másodjára nyúl egy ’70-es évekbeli B-filmes műfajhoz, komoly művészfilmmé transzformálva az olcsó alapanyagot. Új filmje, a The Duke of Burgundy ezúttal a forró euroerotika bugyraiban merül el, Jesús Franco stílusában. Több

Smoking Barrels
2015/05/04

Be kell vallanom, kicsit félve közelítettem Peter Strickland legújabb művéhez azok után, hogy a Berberian Sound Studio arra a sorsra jutott, hogy fél óra után egyszerűen kinyomtam. Több

Hetediksor.hu
2015/08/04

Ládába zárt szerelem
Ebben a filmben nincsenek grófok és még csak nem is Burgundiában forgatták, hanem nálunk. Van benne viszont két nő, akik lepkéket gyűjtenek és közben szeretik egymást. Ez Peter Strickland harmadik szokatlan filmje. Mivel eddig összesen három egészestés filmet rendezett, beszélhetünk egyfajta védjegyről. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!