Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

The Duke of Burgundy (2014)

The Duke of Burgundy

Sidse Babett Knudsen

Artemisia   2020. 05. 08.

Hideg céltalanság

Elgondolkodtató film, az biztos. Lassú, hagy rá időt, hogy megemésszük az addig látottakat. A helyszín, az ódon kastély, az őszi színekben pompázó táj, a közeli képe a pillangókról igazán gyönyörűek. A zenei aláfestés remekül megragadja a film művé... teljes kritika»

ZeroHero   2015. 05. 12.

Ilyen vontatott, f*s sz*rt régen láttam. Pedig bírom én a lassú filmeket, de ezt muszáj volt többször is leállítanom annyira k*rva unalmas volt. Egyszerűen semmi mondanivalója nem volt számomra a filmnek, az életemet eluntam rajta és még csak egy min... több»

Nemecsek   2017. 10. 11.

Na ez már valami! Aki igazi BDSM filmre vágyik, az most megkapja, de nem ám szirupos Szürke ötven árnyalata stílusban, hanem frontálisan. Brutálisan erős film, remek alakításokkal. Ki ne hagyjátok!

M4T   2017. 09. 07.

Voltak fenntartásaim a filmmel a témája miatt, de nagyon pozitívan csalódtam. Ez egy nagyon erős mozi, én nincs benne semmi öncélú, minden egyes jelenete a történet szolgálatában áll, de vigyázat: szigorúan korhatáros!

A film összbevétele 185 147 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 034 225 forintot termelt.

Chintyát eredetileg a dr. Schullert alakító Kraszkó Zita játszotta volna, azonban túl fiatalnak ítélték a szerephez.

(Artemisia )

Sidse Babett Knudsen és Chiara D'Anna csak a forgatás kezdetének napján találkozott személyesen.

(Artemisia )

Peter Strickland és Chiara D'Anna 2. közös filmje.

(Artemisia )

A filmben elhangzó Cat's Eyes című dal az Európai Filmakadémia Legjobb zene kategóriájának győztese volt 2015-ben.

(erare)

A rendező felesége magyar és sokáig itt is éltek, ezért sokan "tiszteletbeli" magyarként tekintenek rá.

(ZeroHero)

Távolságtartóan ábrázolt szadomazo játékok és női dominanciaharcok lakják ezt a furcsa, experimentalitás felé hajló művet. Peter Strickland nem filmet rendezett, hanem zeneművet komponált. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. több»

Peter Strickland napjaink egyik legmenőbb rendezője. A brit filmkészítő már másodjára nyúl egy ’70-es évekbeli B-filmes műfajhoz, komoly művészfilmmé transzformálva az olcsó alapanyagot. Új filmje, a The Duke of Burgundy ezúttal a forró euroerotika bugyraiban merül el, Jesús Franco stílusában. több»

Ebben a filmben nincsenek grófok és még csak nem is Burgundiában forgatták, hanem nálunk. Van benne viszont két nő, akik lepkéket gyűjtenek és közben szeretik egymást. Ez Peter Strickland harmadik szokatlan filmje. Mivel eddig összesen három egészestés filmet rendezett, beszélhetünk egyfajta védjegyről. több»