Ahol a folyami rákok énekelnek (2022)

Where the Crawdads Sing

Master   2022. 11. 24.

Különleges film

Nagyszerű alakításokban gazdag különleges filmet készített idén Olivia Newman rendezőnő, mégpedig Delia Owens nagy-sikerű, 2018-as regényéből. Pörgős a cselekmény és a filmnek saját atmoszférája is van. Az események két szálon futnak: egyrészt egy gyilkossági ügyben történő nyomozást láthatunk (rejtélyekkel, talányokkal), másrészt pedig egy sajátos múltú és egyéniségű fiatal nő élettörténetét, fordulatokkal. Remek a forgatókönyv, kiemelkedő a rendezés és nagyot alakít a főszereplőnő, Daisy Edgar-Jones is. Én remekül elvoltam ezzel a filmmel, nálam 80%-os.

Artemisia   2022. 09. 13.

A természet törvényei

Delia Owens világsikerű regénye hihetetlen érzékenységgel ragadja meg a természet és az ember az ősi, ösztönös kapcsolatát. A könyv hitelessége nem véletlen, hiszen az eredetileg zoológusként tevékenykedő írónő közel 20 évet töltött Afrikában, vadon... teljes kritika»

Solo   2022. 08. 22.

Különleges film egy különleges regény alapján

Delia Owens regénye 3 évvel ezelőtt nagyot "robbant" a világ könyvpiacain és a hatalmas ováció után Olivia Newman filmje is élénk figyelmet kapott a filmrajongóktól. A várakozása legfőbb oka pedig a történet maga, mely különlegesnek mondható. Kettős sztoriról van szó ugyanis, a cselekmény mindvégig kettős szálon fut. Az egyik egy gyilkosság körül zajlik, melynek felderítése krimi-szerűen alakul. Mindvégig kétségeink vannak arról, hogy ki követhette el. A másik történet-szál egy lány életútja, akit magára hagy a családja egy lépvidék kellős közepén álló házban. Láthatjuk, ahogyan túléli családja távozását, ahogyan magára marad és ahogyan boldogulni kezd, fokozatosan szép, fiatal nővé cseperedve. Kya (Daisy Edgar-Jones) egészen különleges lány: imádja a mocsárvidék gazdag élővilágát, melyről gyönyörű rajzokat is készít. Egyedül él, de nem magányos. A szerelem sem marad ki az életéből, ám két fiú is felbukkan mellette. Az egyik valódi társ lesz, a másik inkább fenyegetés. Kapunk tehát izgalmakat, krimit, fordulatokat, romantikát, szerelmet és egy hatalmas csattanót is a végén. Gyönyörű film egy nagyszerű regény alapján. Értékelésem: 85%.

fankbringa   2022. 08. 19.

Könnyfakasztó történet a természetről

A könyv méltó feldolgozása ez a film. Elkapta a táj és a főhős szépségét, és nem is eresztette. A könyvhöz képest nagyon hercegnős lett, sokkal kifinomultabb. Egyszerű vonalvezetés, sok szerelemmel. Ez bizony egy romantikus film, bárki bármit is állí... teljes kritika»

dandelion1983   2022. 11. 09.

Nem könnyű egy ennyire fordulatos, eseményekkel teli könyvből filmet készíteni. A szereposztás, a képi világ, a történet a helyén volt. De végig az volt az érzésem, hogy túl sokat akart bemutatni a film, túl sok volt a történés, és így kicsit összecs... több»

Gábor390920   2022. 09. 01.

Megszépített nyomor

Pár éve egy iskolai feladat kapcsán olvastam a regényt, akkor nagyon megfogott a titokzatossága miatt valamint a szépsége miatt. Azt tudni kell, hogy a főszereplő kislány a szüleivel és testvéreivel a lápon él egy kunyhóban, szép sorban elhagyják a kislányt, magára marad, de egyedül is túléli a lápon. A film nagyon jól hozza a könyv történéseit, viszont én sokkal szegényesebb környezetben képzeltem el a cselekményt és a várost valamint a lápi világot.

indingo   2022. 08. 20.

Figyelemfelkeltő előzetest kapott a film, amely felcsigázta azokat is akik már olvasták Delia Owens azonos című, népszerű regényét. A film erősen támaszkodik a könyvre, jelentős eltérések nincsenek benne. A könyvnek van egy bája, hamar magába szippan... több»

A film 156 564 680 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 98 684 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló könyv írója, Delia Owens és családja sokáig éltek Zambiában.

(Gábor390920)

Delia Owens könyve több, mint 150 hetet töltött a New York Times Bestseller listáján.

(Gábor390920)

A film alapjául szolgáló könyv már több mint 12 millió eladott példánnyal büszkélkedhet.

(Gábor390920)

Az első előzetes a filmen producerként dolgozó Reese Witherspoon születésnapján, március 22-én jelent meg.

(csd)

A filmben felcsendül az eredeti Carolina című dal, amelyet Taylor Swift írt és adott elő.

(csd)

Az aktuális coming-of-age bestsellerből készített adaptáció nagyrészt ugyanarra a sorsra jut, mint a legtöbb hasonló próbálkozás: művi, dagályos jelenetekben és jellegtelen karakterekben tobzódó majd’ kétórás giccs, mely szinte minden aspektusában az A5-ös füzetként lapozgatható romantikus ponyvák világát idézi. több»