Ahol a folyami rákok énekelnek

Where the Crawdads Sing

A film 159 719 790 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 101 344 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapját szolgáló regény írónője, Delia Owens ugyanazon a területen nőtt fel, mint regénybeli főhősnője Kya, ez pedig Dél-Georgia, melynek növény- és állatvilágát ledoktorált biológusként tanulmányozta éveken keresztül.Szerző: Lone Wolf

A történet alapját képező regény írónője, Delia Owens biológus és zoológus, aki Ph.D fokozatot is szerzett a kaliforniai egyetemen. Dél-Georgiában nőtt fel, így magas szinten ismeri főhősnője kedvenc mocsárvidékének élővilágát. Ez nagyban segítette a karakter hiteles megformálásában. Szerző: Ogre

A film alapjául szolgáló könyv írója, Delia Owens és családja sokáig éltek Zambiában. Szerző: Gábor390920

Delia Owens könyve több, mint 150 hetet töltött a New York Times Bestseller listáján. Szerző: Gábor390920

A film alapjául szolgáló könyv már több mint 12 millió eladott példánnyal büszkélkedhet. Szerző: Gábor390920

Az első előzetes a filmen producerként dolgozó Reese Witherspoon születésnapján, március 22-én jelent meg.Szerző: csd

A filmben felcsendül az eredeti Carolina című dal, amelyet Taylor Swift írt és adott elő.Szerző: csd

A film Delia Owens bestseller regénye alapján készült.Szerző: csd

Olivia Newman első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

A filmmel kapcsolatban felmerült, hogy a Sony eladja a jogokat a Netflixnek.Szerző: csd