Beszélj hozzá (2002)

Leonor Watling
Geraldine Chaplin
Geraldine Chaplin

Berto49   2017. 05. 13.

Fogalmam sincs, hogy egy másik filmes oldalon, 2009-ben miért értékeltem ezt a beteg filmet zseniálisra. Mostani értékelésem erős jóindulattal: gyenge átlagos. Amúgy azóta már tudom, hogy Almodóvar minden filmje meglehetősen aberrált, az utóbbi munká... több»

citizenfour99   2016. 03. 07.

Érdekes film, mindenképp látni kell egyszer az életben, sokat mond a túlzott elvakult szeretetről amelyben már nemis számít, hogy a másik viszonozza-e esetleg, hogy tudatában-e van bizonyos dolgoknak. Nagyon jó és érdekes történet. Ajánlom.

Fahéjgolyó   2016. 10. 13.

Szerintem ez az egyik legjobb Almodóvar film. Egészen egyszerű helyzeteket is művészien tud bemutatni a nézőnek, és nagyon jól kiemeli az érzelmeket. A színészek hitelesen alakítanak benne, egyszer mindneképp érdemes megnézni

Dodi   2015. 06. 09.

Remekül kidolgozott műről van szó. Almodóvar-ban eddig még nem csalódtam. A filmjei szinte kivétel nélkül kivételesek. Úgy tudnám megfogalmazni, hogy általában a nyers valóságot mutatja be, de nem közönségesen, hanem művészi precizitással. A zenével ... több»

Laci000   2015. 06. 02.

Az eddigi filmek közül, amiket Almodóvar-tól láttam ez tetszett a legjobban. Szerintem zseniális alkotás, nagyon jó, tehetséges színészekkel. Egy elgondolkodtató művészi alkotás!

batukán   2015. 12. 30.

Almodóvar egyik legjobb filmje. Semmi tudatmódosítót nem fogyasztok, mégis a film nézése közben volt, hogy úgy éreztem, lebegek. Mélyen kidolgozott előadásmód jellemzi.

Mócii   2015. 06. 29.

Ezt a filmet nem csak egyszer lehet megnézni. Tele van érzelemmel! Nekem minden tetszett benne: kiváló rendezés, forgatókönyv és hihetetlenül jó színészek! Én újra és újra megnézem, ha tehetem!

Négy kategóriàban is elnyerte 2002-ben az Európai Filmdíjat (legjobb film, legjobb rendező, közönségdíj, legjobb forgatókönyv - Agustín Almodóvar), tovàbbi két kategóriàban (legjobb operatőr - Javier Aguirresarobe és legjobb férfi alakítás - Javier Cámara) pedig jelölve volt.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A jegypénztàrak adatai szerint a filmből szàrmazó bevétel meghaladta az 51 millió dollàrt.

Rosario Flores valódi életbeli apját is Antonio Gonzaleznek hívják.

(kázsé)

Sokszor kellett felvenni a jelenetet, mikor a bika megtámadja Lydiát, mert a bika sosem akarta bántani a bábut.

(kázsé)