Az örökösnő

Az örökösnő

The Heiress

Catherine születésekor édesanyja meghal, amit apja nem tud megbocsátani. Azonban mikor a nem túl szép lányra szemet vet valaki, nem akarja elveszíteni.

(mamiéstöti2)

Rendező: William Wyler
Író: Henry James
Forgatókönyvíró: Ruth Goetz, Augustus Goetz
Premier: 1949.10.06.

2016.05.17 Mantracz

Ez egy olyan klasszikus, amit szerintem mindenkinek látni kell. Parádés alakítások, izgalmas cselekmény, hangulatos képi világ. Nagyon kellemes filmélményt nyújt.

2014.11.11 luba323

Egyszerűen zseniális film, egyáltalán nem érződik rajta, hogy évtizedek teltek el a készítése óta. A történetet mintha ez élet írta volna, mégse tudja a néző, mikor mi fog következni. Biztos, hogy még meg fogom nézni, teljesen lenyűgözött.

Nem véletlen az érdekességekben említett munkacim, hiszen a film Henry James: Washington Square (1880) című regénye alapján készült. Magyarul csak 2003-tól olvasható. Kádár Melinda fordításában.Szerző: Berto49

Az eredeti elképzelés az volt, hogy Olivia de Havillandet összehozzák ismét Errol Flynn-nel, azonban Flynnt végül dobták Montgomery Clift kedvéért. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Először Ginger Rogersnek ajánlották fel a főszerepet, de visszautasította. Szerző: rbernadett