Hosszú az út hazáig

Hosszú az út hazáig

The Long Walk Home

1955-1956 Montgomery, Alabama. Martin Luther King arra szólítja fel a feketéket, hogy bojkottálják a tömegközlekedést és ne szálljanak fel olyan buszra, ahol arra vannak kényszerítve, hogy elszeparált helyen üljenek a fehérektől. Odessa szobalányként dolgozik a… Több

Rendező: Richard Pearce
Dwight Schultz
Dylan Baker

2023.05.16 Zsuzsanna400412

Gratulálok a készítőknek!

Egy igazán jó sorozatot sikerült összehozniuk.Élmény egy szép nagy és hagyománytartó család bonyolult viszontagságait követni. Az összetartozás és a remény táplálta történet, leülteti újra meg újra a kíváncsi nézőt.Akár lehetne folytatása is. Tisztelettel köszönöm az élményt! Csanádi Zsuzsanna, Szeged

2015.03.11 Toncsi

Whoopi mesés mint mindig :)

2017.10.19 DJluki

nagyon erőteljes és elgondolkodtató, amit mindenkinek meg kell néznie, akiben van egy csöpp együttérzés vagy tolerancia. én nagyon szivesen adnám kötelező feladatnak iskolákban a levetítését.

Az egyik busz, amit a filmben használnak, az az a 2857-es számú busz, amin * visszautasította, hogy a feketéknek fenntartott helyre üljön. * Rosa Parks híres polgárjogi aktivista, aki a buszvezető felszólítása ellenére sem volt hajlandó átadni a helyét egy fehérnek. Parks később az amerikai kultúra és a polgárjogi küzdelmek egyik legjelentősebb alakjává vált. Szerző: rbernadett