A vörös teknős (2016)

La tortue rouge

Lóri Ádámcsik   2022. 04. 16.

Egyedi stílus és hangulat

Tetszett a mese stílusa és atmoszférája. Nagyon jól mutatta be, hogy milyen nehézségekkel kell megküzdenie az embernek, ha egyedül van és kiszolgáltatott. Hogy milyen örömök és bánatok érik. A film felénél viszont kicsit alábbhagyott a lelkesedésem. Egy fele ilyen hosszúságú játékidőt jobban el tudtam volna képzelni.

ArpiHajdu és Réci   2019. 02. 03.

Mese az életről szavak nélkül

Ha azt mondjuk, hogy Studio Ghibli, akkor az animációs film szerelmeseinek egyből eszükbe jutnak olyan alkotások, mint a Chihiro szellemországban, A vadon hercegnője, vagy A szentjánosbogarak sírja. Bizony, bizony a japán animációs műhely számos minő... teljes kritika»

Ms. Akárki   2019. 07. 29.

Az utóbbi évek egyik legjobb, legérzelmesebb mese amit láttam. Szívszorító volt látni ahogy próbál túlélni a szigeten és egy új életet felépíteni kényszerűségből. A képi világa mesének lenyűgöző és szemetgyönyörködtető.

Deku   2017. 12. 24.

Nem tudom miért gondoltam, hogy ez a történet majd megnyerő lesz számomra de úgy voltam vele, hogy miért ne. Egyszer élünk. Végül kiderült, hogy számomra ez nem volt annyira megnyerő mint számítottam.

elekm90   2020. 03. 11.

Szép mese, fontos mondanivalóval, mindezt univerzálisan - szavak nélkül. Bár véleményem szerint a rövidsége ellenére kissé vontatott, mindenképp érdemes megnézni, mert egyedi élmény. 7,5/10

moviewer   2017. 07. 05.

Hihetetlen, hogy szavak nélkül is milyen komoly érzelmeket és hangulatot képesek átadni a készítők. Az egész nagyon szépen van kidolgozva. Gyönyörű az animáció, a zenék tökéletesek. Mondjuk elismerem ez nem feltétlenül az a film ami mindenkinek tetsz... több»

bbozsi   2017. 02. 11.

Fantasztikus film, minden benne van, amit az Életről tudni kell. Van benne egy kis Robinson, Öreg halász és tenger, mitológia, és még ezernyi más párhuzam. Csodás utazás!

A film összbevétele 787 712 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 6 627 587 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 056 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Un Certain Regard szekciójában különdíjat nyert

(BéBé)

Kilenc évnyi megfeszített munka eredménye.

Ghibli studiónak összesen 6 munkatársa volt amikor ezt a filmet készítették

(BéBé)

Ez az első non-Japanese film aminek producere Studio Ghibli.

(BéBé)

Valamikor tinimagazinok kedvenc kérdése volt (remélem, ma már nem az): mit vinnénk magunkkal egy lakatlan szigetre? Nos, ennek a kívül-belül gyönyörű animációs filmnek az emlékét biztosan magunkkal visszük. Hiszen a maga költőien letisztult módján segít a túlélésben: minden elfért benne, ami igazán fontos az életben. 90/100 több»