Coraline és a titkos ajtó (2009)

Coraline

JRD   2022. 03. 08.

Paranimáció...

Sejtelmes, félelmetes és nagyon jó... Könyvben is (Coraline), melyet 2002-ben adtak ki először, így szinte kötelezően várható volt, hogy valaki felfedezi a benne rejlő potenciát és vászonra álmodja. Az animációs képvilág, a zene nagyon hozta a baljós, félelmetes hangulatot még akkor is, amikor épp könnyedebb jelenetek voltak. Egy jó animáció, egy jó horror remek ötvözete. Viszonylag magas költségvetésű mű (60 millió dollár) és alig több, mint a dupláját hozta. Egyértelmű, hogy nem gyerekeknek való! (Vannal portálok, melyek korhatár nélküli besorolást adott a horror bábfilmnek ,de ez szerintem hiba. Talán a legjózanabb döntés ebben az esetben a 12 éven aluliaknak nem ajánlott vagy szülő felügyelete mellett ajánlott lehetőségek.) Szóval, kedves borzongani vágyók! Bábfilmre fel és jó szórakozást!

Puncs   2019. 03. 08.

Ez a film nem a kisgyerekek esti meséje. Amolyan mesehorror, de felnőtteknek szórakoztató. A film stop-motion animációval készült, ami az egyik legrégebbi és legérdekesebb animációs technika. A szereplők nagyon jók. Coraline-nak iszonyatosan jók a mo... több»

Deku   2017. 07. 18.

Egyediségével és különc grafikájával kitűnik a tömegből. Voltak hibái nem is kevés de még azért szerethető kategória. Viszont hibái ellenére is egész egyedi kis mesefilm lett.

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Remek fantáziadús mese. Inkább felnőtteknek szóló mert sok ijesztő jelenet is van benne. Tanulságos mese a családról, kalandról, kihívásról. Főleg a képi világot és a színeket imádom Coraline világában. A macska kifejezetten tetszett.

dailyfilmsan   2018. 11. 16.

Kicsiknek nem ajánlanám. A sötét hangvételű sejtelmes rajzfilm látványos és izgalmas majdnem hogy elmenne trillernek is. Pont emiatt hiszem azt hogy inkább nézzük meg a haverokkal mint a család hobbit tagjaival. Amúgy rendben van a rajzfilm. Hangsúlyos sötét képi világa bámulatos.

hszpp   2017. 02. 05.

Tokeletes kis mese horror. Egyáltalán nem gyerekeknek. Mondanivalója igazan különlegesen lett talalva. Vicces s elgondolkodtató, na es persze ijesztő is egyben.

BaloghBogi42   2018. 11. 02.

Őszintén szólva nem vártam túl sokat ettől a történettől. Nem szeretném letenni az animációs rémtörténeteket, de a legtöbbje nem arról híres, hogy a kisgyermek korosztályon kívül bárki számára tud tartalmazni meglepő effekteket, vagy néha-néha ijeszt... több»

Az első stop-trükk technikával készült animáció, ami 3D-ben is látható volt.

(JRD )

A film az úgynevezett stop-trükk technikával készült. Ez annyit jelent, hogy minden egyes képkockát külön vesznek fel és úgy játsszák le egymás mögé illesztve őket.

(JRD )

A filmnek van egy 35 másodperces jelenete, melyben Coraline arcán 16 különböző arckifejezés tükröződik.

(SódóGA)

A forgatás 18 hónapot vett igénybe, ezt egy kétéves előkészítési szakasz előzte meg.

(SódóGA)

Wybie Lovat karaktere eredetileg nem szerepelt Neil Gaiman könyvében. A figurát utólag írták bele a történetbe, hogy Coraline-nak ne kelljen magában beszélnie, és legyen egy hozzá hasonló korú barátja.