Coraline és a titkos ajtó

Coraline és a titkos ajtó

Coraline
JRD

Coraline egy furcsa kislány egy furcsa világban. Otthonában egy titkos ajtóra bukkan, melyen túl saját életének tükörképét találja, csak egy sokkal csábítóbb változatban. Miután átkel, idővel rájön, veszélyes helyre került, ahol álanyukája örökre ott akarja tartani, és aki ennek érdekében Coraline… Több

Rendező: Henry Selick
Forgatókönyvíró: Henry Selick, Neil Gaiman
Premier (HU): 2009.03.12.

2022.03.08 JRD

Paranimáció...

Sejtelmes, félelmetes és nagyon jó... Könyvben is (Coraline), melyet 2002-ben adtak ki először, így szinte kötelezően várható volt, hogy valaki felfedezi a benne rejlő potenciát és vászonra álmodja. Az animációs képvilág, a zene nagyon hozta a baljós, félelmetes hangulatot még akkor is, amikor épp könnyedebb jelenetek voltak. Egy jó animáció, egy jó horror remek ötvözete. Viszonylag magas költségvetésű mű (60 millió dollár) és alig több, mint a dupláját hozta. Egyértelmű, hogy nem gyerekeknek való! (Vannal portálok, melyek korhatár nélküli besorolást adott a horror bábfilmnek ,de ez szerintem hiba. Talán a legjózanabb döntés ebben az esetben a 12 éven aluliaknak nem ajánlott vagy szülő felügyelete mellett ajánlott lehetőségek.) Szóval, kedves borzongani vágyók! Bábfilmre fel és jó szórakozást!

2019.03.08 Puncs

Ez a film nem a kisgyerekek esti meséje. Amolyan mesehorror, de felnőtteknek szórakoztató. A film stop-motion animációval készült, ami az egyik legrégebbi és legérdekesebb animációs technika. A szereplők nagyon jók. Coraline-nak iszonyatosan jók a mo... Több

2017.07.18 Deku

Egyediségével és különc grafikájával kitűnik a tömegből. Voltak hibái nem is kevés de még azért szerethető kategória. Viszont hibái ellenére is egész egyedi kis mesefilm lett.

2019.07.31 Ms. Akárki

Remek fantáziadús mese. Inkább felnőtteknek szóló mert sok ijesztő jelenet is van benne. Tanulságos mese a családról, kalandról, kihívásról. Főleg a képi világot és a színeket imádom Coraline világában. A macska kifejezetten tetszett.

2018.11.16 dailyfilmsan

Kicsiknek nem ajánlanám. A sötét hangvételű sejtelmes rajzfilm látványos és izgalmas majdnem hogy elmenne trillernek is. Pont emiatt hiszem azt hogy inkább nézzük meg a haverokkal mint a család hobbit tagjaival. Amúgy rendben van a rajzfilm. Hangsúlyos sötét képi világa bámulatos.

Az első stop-trükk technikával készült animáció, ami 3D-ben is látható volt.Szerző: JRD

A film az úgynevezett stop-trükk technikával készült. Ez annyit jelent, hogy minden egyes képkockát külön vesznek fel és úgy játsszák le egymás mögé illesztve őket.Szerző: JRD

A filmnek van egy 35 másodperces jelenete, melyben Coraline arcán 16 különböző arckifejezés tükröződik. Szerző: SódóGA

A forgatás 18 hónapot vett igénybe, ezt egy kétéves előkészítési szakasz előzte meg. Szerző: SódóGA

(2016. 10. 23.)
Kiváló választás egy családi mozizásra egy hideg, szürke őszi estén, nagyon jól felmelegíti a lelkünket, bizarr küllemétől függetlenül. Kihagyhatatlan!
9/10 Több

(2019. 10. 03.)
A Coraline kellemes meglepetés a felnőttek számára, egy felnövéstörténet, mely könnyedén kedvencévé válhat azoknak, akik az elgondolkodtatóbb filmeket is kedvelik. Több