Coraline és a titkos ajtó

Coraline

2022.03.08 JRD

Paranimáció...

Sejtelmes, félelmetes és nagyon jó... Könyvben is (Coraline), melyet 2002-ben adtak ki először, így szinte kötelezően várható volt, hogy valaki felfedezi a benne rejlő potenciát és vászonra álmodja. Az animációs képvilág, a zene nagyon hozta a baljós, félelmetes hangulatot még akkor is, amikor épp könnyedebb jelenetek voltak. Egy jó animáció, egy jó horror remek ötvözete. Viszonylag magas költségvetésű mű (60 millió dollár) és alig több, mint a dupláját hozta. Egyértelmű, hogy nem gyerekeknek való! (Vannal portálok, melyek korhatár nélküli besorolást adott a horror bábfilmnek ,de ez szerintem hiba. Talán a legjózanabb döntés ebben az esetben a 12 éven aluliaknak nem ajánlott vagy szülő felügyelete mellett ajánlott lehetőségek.) Szóval, kedves borzongani vágyók! Bábfilmre fel és jó szórakozást!

2019.03.08 Puncs

Ez a film nem a kisgyerekek esti meséje. Amolyan mesehorror, de felnőtteknek szórakoztató. A film stop-motion animációval készült, ami az egyik legrégebbi és legérdekesebb animációs technika. A szereplők nagyon jók. Coraline-nak iszonyatosan jók a mo... Több

2017.07.18 Deku

Egyediségével és különc grafikájával kitűnik a tömegből. Voltak hibái nem is kevés de még azért szerethető kategória. Viszont hibái ellenére is egész egyedi kis mesefilm lett.

2019.07.31 Ms. Akárki

Remek fantáziadús mese. Inkább felnőtteknek szóló mert sok ijesztő jelenet is van benne. Tanulságos mese a családról, kalandról, kihívásról. Főleg a képi világot és a színeket imádom Coraline világában. A macska kifejezetten tetszett.

2018.11.16 dailyfilmsan

Kicsiknek nem ajánlanám. A sötét hangvételű sejtelmes rajzfilm látványos és izgalmas majdnem hogy elmenne trillernek is. Pont emiatt hiszem azt hogy inkább nézzük meg a haverokkal mint a család hobbit tagjaival. Amúgy rendben van a rajzfilm. Hangsúlyos sötét képi világa bámulatos.

2017.02.05 hszpp

Tokeletes kis mese horror. Egyáltalán nem gyerekeknek. Mondanivalója igazan különlegesen lett talalva. Vicces s elgondolkodtató, na es persze ijesztő is egyben.

2018.11.02 BaloghBogi42

Őszintén szólva nem vártam túl sokat ettől a történettől. Nem szeretném letenni az animációs rémtörténeteket, de a legtöbbje nem arról híres, hogy a kisgyermek korosztályon kívül bárki számára tud tartalmazni meglepő effekteket, vagy néha-néha ijeszt... Több

2017.09.05 SzFa

A mese érdekesen indul, de néhol át csap horrorisztikusba. Egy gyermek számára, de még nekem is ilyesztő volt a másik világ ahol mindenkinek gomb szeme van, és amikor átakarja varrni Coroline szemét.

2017.08.15 czigler.nora

A könyvet is imádtam, ez meg remek adaptációja. Ijesztő, kiszámíthatatlan és néha vicces is. Én nem ajánlom gyerekeknek, inkább csak felnőtteknek, szerintem nekünk is készült.

2017.05.10 Olivér Rózsa

Én túl fiatalon láttam ezt a "mesét" sokáig féltem tőle s majd csak később jöttem rá hogy miröl is szól, és mi is az üzenete. Abszolult nem gyerekeknek való.

2016.07.04 wooderman

Bár nagyszerű mesefilm, telis tele tanulsággal és mondanivalóval, de mégis elég ijesztőre sikerült a történet, így szigorúan csak nagyobb gyerekeknek ajánlanám.!

2015.10.30 fcbnandi

Nagyon jó hangulatú mese. Korábban azt hittem, hogy ezt is Tim Burton csinálta, de tévedtem. Egyetértek néhány hozzászólóval, hogy nem kellene minden gyereknek megnézni. De mindenki döntse el maga

2015.08.12 Rikudou6

Tökéletes történetet kapott a film, komoly témát feszeget. Alap klasszikus. Sokaknak tudnám ajánlani legalább egyszeri megnézésre. Mivel hasonló filmet nem sokat tudnék felsorolni. Kedveltem!

2016.04.30 angel001

Nem is tudom hogy egy vagy öt csillagra értékeljem.Érdekes, de felnőtt fejjel is ijesztő mese, amire nem jó visszagondolni.Viszont tanulságos és érdekes, hogy vajon mi járhatott a rendező fejében??