A szépség és a szörnyeteg

Vincent Cassel
Dussollier André
Dussollier André
Audrey Lamy

Majd' 200 évvel ezelőtt egy gazdag tengeri kereskedő váratlanul elveszti minden vagyonát. Kénytelen feladni korábbi, fényűző életét, és gyermekeivel együtt visszavonulni vidékre. Bármennyire is igyekszik tisztességes életkörülményeket teremteni családja számára, próbálkozásait… Több

Rendező: Christophe Gans
Forgatókönyvíró: Sandra Vo-Anh, Christophe Gans
Ország: Németország, Franciaország
Premier (HU): 2014.06.05.

2019.10.23 dailyfilmsan

Nagyon gyönyörű a film. Nem a hagyományos történetet meséli el de ez a szép benne. Nem a tündérmesét akarja lenyomni a torkunkon hanem egy más perspektívából megvilágított történetet mutat be. Nem az a túl idillikus film, de ez a szép benne. Nekem tetszett második megnézésre is.

2016.08.05 mamiéstöti2

Láttam már jobb adaptációt is, de az alaptörténetet nagyon szeretem.

2017.04.20 indingo

Sokkal jobban tetszett ez a változat, a mostani csöpögős mese utánzatnál. Volt benne valami misztikum, mesés hullám, ami frissességet hozott, az amúgy már ismert történetbe.

2015.01.23 babsy88

Nekem nagyon tetszett, aranyos történet, jó alakítások. Méltó feldolgozása a mesének, minden korosztálynak megfelelő. Szép díszlet, vadregényes tájak, korhű ábrázolás. 5/5

2018.01.22 Evcsi95

Tökéletes feldolgozása egy kedvenc gyerekkori mesének. Jó a díszlet, a színészi játék és a megvalósítás.

Japánban a filmnek óriási rajongótábora alakult ki, igazi La belle et la bête őrület vette kezdetét.Szerző: Bogi87

A filmben nem derül ki, Belle bátyja hogyan halmozott fel ilyen mértékű tartozást, annak ellenére, hogy ez a szál igen domináns szerepet kap ebben a történetben.Szerző: Bogi87

A film 112 perces, ebből a jelenetek kb. 40%-a, hozzávetőlegesen 45 perc Belle álmaiban játszódik.Szerző: Bogi87

A film 35 millió euróból tudott megvalósulni, a bevételek 49 millió dollárt értek el (ha a származási ország bevételi adataival nem számolunk). Szerző: Bogi87