luba323   2018. 10. 12.

Ez a film úgy zseniális, ahogy van. Engem tökéletesen lenyűgözött, nagyon szoktatlan, nagyon váratlan élményt nyújt, de egy olyat, amit egész biztosan sokáig nem fogsz elfelejteni. Némi nyitottság kell azért hozzá, de ha ez megvan, akkor semmiképp se hagyd ki.

miki   2018. 10. 11.

Romantikus természetfeletti noir fantasyt láttál-e már? És olyan, amiben vegyülnek a horror elemek, aktuális problémákról szól igen intelligens módon, és úgy ötvöz minden eddig említett műfajt, hogy az összes szabályukat áthágja? Én nem, illetve, a Határeset után igen! Még most is a hatása alatt vagyok! Kihagyhatatlan!

Kíváncsi vagy, milyen a trollszex? Most megtudhatod! több»

Bár a Határeset Ali Abbasi mindössze második egészestés filmje, a rendezőt eddig rövid pályája során a világ legnívósabb fesztiváljain jelöltéki díjakra, egyebek mellett Münchenben, Berlinben és Cannes-ban, de Shelley című 2016-os alkotásáért debütáló filmesként jelölték a skandináv Oscarnak nevezett Bodil-díjra is.

A mondák, melyek szerint a trollok félnek a fénytől és a vihartól skandináv pogányságból eredeztethetők.

A film alapjául Ajvide Lindqvist azonos című rövid elbeszélése szolgált, mely a "Let the Old Dreams Die" című antológiakötetében jelent meg.