Közösség

Vélemény:

 

64 Határeset

(2018)

Lemaradt jelőltek

 
Berto49   2019.04.17 19:09
0

Találó címe van ennek a filmnek, mivel szerintem a nézhető és a nézhetetlen határán billeg. Addig elmegy, amíg egy olyan történetet mesél el amelyben a határellenőr „kiszagol” minden szabályokat áthágó utast, de amikor túllépve a fantasy határait trollokat szerepeltet, számomra nézhetetlenné vált. Csak a csodálkozás maradt, hogy két színész (Eva Melander – Tina és Eero Milonoff – Vore szerepében) mit volt képes eltűrni a maszkmesterek átalakító tevékenységéből. A beavatkozók szerepeltek is az Oscar-díj legjobb smink/maszk/haj kategóriájában, de lemaradtak az „Alelnök” mögött. A döntés jogosságát sem megcáfolni, sem megerősíteni nem tudom, mert a nyertes filmet – az érdeklődésem teljes hiánya miatt – nem láttam és egész biztos, hogy nem is fogom megnézni. Azon viszont nagyon csodálkozom, hogy több filmes oldalon is a tetszési index megközelíti a „jó” átlagot. Igaz, hogy a fantasy filmek kedvelőitől mi mást is várhatnánk.(Nem ítélem el őket, hiszen mindenkinek szíve joga az, hogy milyen filmeket kedvel, lelkük rajta.) Viszont ebből a megjegyzésemből kiderül, hogy az említett műfajt erősen kerülöm, ennél a filmnél is csak az tévesztett meg, hogy a thriller is szerepelt. Máskor jobban oda kell figyelnem!