Testről és Lélekről (2017)

Teströl és lélekröl

indingo   2018. 02. 11.

Az első húsz perc kicsit zavaros, de után eléggé koncentrálódik a történet és egy különleges filmet kapunk. Borbély Alexandra játéka különösebben nem tetszett.

Deku   2017. 07. 17.

Egyáltalán nem tetszett, tipikus gyenge magyar film. Nem vagyok oda a hazai filmekért. Egyszerűen már a mai magyar filmek nem tudnak olyan meglepetést okozni mint a régebbiek.

Berto49   2017. 11. 26.
Velem lenne a gond, amiért nem értek egyet a kritikákkal?

Úgy látom, hogy nagyon egyedül vagyok az átolvasott kritikák, hozzászólások, vélemények alapján, ugyanis én nem tartom szörnyű véteknek, hogy Enyedi Ildikó „csak” 17-18 év elteltével kapott lehetőséget újabb játékfilm készítésére. Szerintem inkább szerencse, még a berlini Arany Medve díj ellenére is. Rengeteg negatív érzés kavargott bennem amíg sikerült végignéznem ezt a számomra nagyon keveset jelentő darabot. Kezdjük azzal, hogy mi szükség volt a vágóhídi naturális hentesmunka hosszú és véres bemutatására? A cselekmény nem adott elég módot és lehetőséget a vérengzésre? Az öngyilkossági jelenetben kibuggyanó vér látványa nem volt talán eléggé trendi?! Már az elején fel kellett turbózni a sz... több»

dailyfilmsan   2018. 03. 24.

Nem értem, ha ez a film bekerült a legjobb 5 idegennyelvű film közé milyen lehetett a többi film... Nem szépítem, halál unalmas. Nincs sztori, nincsenek fordulópontok amik vinnék előre a filmet. Csordogál és nem szól semmiről. Borbély Alexandra jól alakítja a mentális problémákkal küzdő, testi kontaktusokat nem toleráló minőségellenőrt csak annyi a probléma, hogy egy telefonbeszélgetésen kívül, amibe mellesleg nem hallunk bele, Endre főnökúr hüledezik hogy " hű-hó-ha nem tudtam hogy ilyen problémái vannak" és ennyi utalás van arra, hogy valami nincs rendben a csajjal. Ezt ki kellett volna jobban bontani és akkor mindjárt többet tudnék adni erre a filmre. Ott van még a másik főszereplő, aki jellemtelen, elképzelhetetlen hogy bármit élvezhessen és mellesleg ő az egyetlen, aki tudja hogy Marika beteg mégsem elég megértő vele. Nem értem miért pumpáljuk ennyire a művészfilmeket jó szép volt a képi világ meg az állatokkal való bravúrozás is de amúgy azoknak az állatoknak milyen szerepük is volt a filmben?.... Annyi a kérdőjel a kibontatlan csomag mit miért csináltak a szereplők hogy sorolni sem lehet őket.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 04.
Egy újabb jól sikerült magyar film

Egyáltalán nem lepődök meg – visszaolvasva a véleményeket -, hogy a közönséget megosztja a film. Nem mindennapi alkotásról van szó, amelynek egyes részeit igen nehéz befogadni. A magam részéről én szenzációsnak tartom, amire igenis megérte várni. Kezdjük rögtön az álombeli, szarvasos jelenetekkel. Hát ezek valami gyönyörűek! Nemcsak az állatok, az elkapott pillanatok, hanem a csodálatosan megkomponált jelenetsorok, amelyek tökéletesen adják vissza a férfi-női kapcsolat törékenységét. Már-már közelít a giccshez, de mégis annyira ki van minden egyes pillanata találva, hogy nem lehet nem szeretni. Ezzel szemben a valóság képeiben megkapjuk a kőkemény igazságot. Szereplőink ugyanis egy vágóhído... több»

Mácsai Pál
Borbély Alexandra

A Testről és lélekről, amely külsőségeiben sokszor hideg, fagyos hangulatot áraszt, igazából egy megható, átérezhető és empatikus mozi, amely egy kicsit sem erőlteti rá magát a nézőre. Viszont könnyedén bele lehet szeretni, és képes katarzis-élményt okozni. Számomra nem is kicsit. Hatott testemre, lelkemre.

10/10 több»

Mély, emberi, de mindemellett részleteiben igen komikus szerelmi drámával tért vissza tizennyolc év után Enyedi Ildikó. Már-már tökéletes film, amely egyszerre tud szerzői és zsánerdarab lenni. Vagy, ha úgy tetszik: tudott újat mondani egy olyan örökzöld témában, mint a szerelem. 90/100 több»

A Testről és lélekről a legvalószerűtlenebb helyeken kialakuló emberi kapcsolatokat vizsgálja, meglepő fordulatok nélkül, mégis eszközgazdagon. Távol áll a sírva röhögős vígjátékoktól, de a mély drámai alkotásoktól is, mégis olyan film, amire érdemes jegyet váltani. Március 2-tól már a hazai mozikban is lehetséges. több»

A film 144 134 799 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 91 782 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Fenntartásaim ellenére azt a tényt feltétlenül meg kell említenem, hogy Enyedi Ildikó az első rendezőnő, akinek a filmje bekerült az öt legjobb idegennyelvű film közé.

(Berto49 )

A román filmes szakma legrangosabb gáláján Enyedi Ildikó filmje vihette haza a Gopo - díjat a legjobb európai film kategóriában.

(XETH)

A film forgalmazási jogát a Netflix is megvásárolta, így február 21-től az Egyesült Államokban, Kanadában, Dél-Amerikában, Dél-Afrikában, Indiában, Pakisztánban, Afganisztánban, Butánban, Bangladesben, Srí Lankán és Mongóliában is elérhető lesz.

(ArpiHajdu és Réci )