Coraline és a titkos ajtó

Coraline

2016.07.22 K.bogi

Zseniális és egyszerűen meglepő történet ez. Kicsit hihetetlen hogy ez elméletileg egy gyerekkönyv feldolgozása. Érdekes látni ezt a mozgatott figurás kinézetű animációs mesét. Izgalmas történet és a látvány sem utolsó de szerintem a filmzene a legjobb. Gyönyörű lett.

2015.06.17 Miss Rika

Egyszerű mesének tűnhet borító alapján de nem feltétlen javasolnám bárkinek. Amolyan korhatáros mese ez amit nem feltétlen kedvelne minden gyerek. Erősebb idegzetű lurkó kellene ahhoz.

2017.05.22 NLHF

Gyerekeknek nem ajánlom. Nyomasztó az egész képi, hangi világa. Nyilván ez volt a célja, de utáltam. Kidobtam utána egy agyagbabát, mert gomb szeme volt, és zavart, hogy nézett :)

2016.01.24 viraggg

Első ránézésre én is azthittem, hogy ez egy Tim Burton által készített film, de mint kiderült, mégsem. Kemény mese ez, inkább mese a felnőtteknek, mint gyerekeknek. Komoly a története, borzongató. Érdemes megnézni, nem tudnék még egy hasonló alkotást mondani.

2016.07.06 Rivaikun

Azóta is félek a gombszemű babáktól, hogy megnéztem ezt a mesét. Kegyetlenül jól ki lett találva.

2015.03.27 Krekk

Első ránézésre Tim Burton jutott eszembe, teljesen az ő világára vall. Családi filmnek nemigazán nevezném, nem nézetném meg gyerekekkel, ez is amolyan felnőtt-mese a sötét és ijesztő, ámbár magával ragadó világával.

2015.03.31 Lallerr33

Nem egy tipikus gyerek mese, inkább olyan felnőttek filmje, akik egy picit gyerekek szeretnének lenni. Érdekes, egyedi történet, annyira nem maradandó élménnyel. Egy mozinak jó.

2015.12.26 kasztni

Kereskedelmi szempontból sötét mesét bevezetni a piacra mindig kockázatos, mert a célközönségnek talán túl ijesztő. De a bátor gyerekeknek és a bevállalós szülőknek viszonyt borzongató élményt adhat.

2016.02.11 Domino

Mesterien kivitelezett mese ez - igaz, nem gyerekeknek való. Egy precízen megálmodott, nagy részletességgel kidolgozott fantáziavilágba csöppenünk, amiből még hosszú ideig nehéz lesz kikászálódnunk.