Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Az óra körbejár
Richard Long

Hakker   2018. 03. 09.

Nem rossz film, de nem is annyira jó, szerintem kicsit túlértékelt. A történet, a színészi játék teljesen átlagos, a rendezés miatt értékelhető a film.

Berto49   2017. 10. 12.

Mr. Robinson is játszik benne, a kivételes jóember szerepeinek egyike, ő nyomozza ki Rankin (Welles) bujkálásának helyszínét és járul hozzá a tömeggyilkos halálához. A világhírű rendező szerint ez a legrosszabb filmje, de sokan szeretnének ilyen „rossz” filmet magukénak tudni. Színészként is ragyogó az alakítása. Nem néztem utána, de szerintem az elsők között volt, aki a haláltáborokról készített dokumentumfilmek képeit játékfilmben alkalmazta, egy évvel a győzelem után. Mindenképpen a megőrzendő film noirok között van a helye! Érdeme még a verziónak, hogy az első (három változat készült!) szinkronnal beszél magyarul, Bitskey, Csákányi és Faragó Vera,

Orson Welles szerint ez a legkevésbé szeretett filmje.

A film 1946-ban játszódik.