A fehér királyné

Rebecca Ferguson
James Frain
David Oakes
Max Irons

A Philippa Gregory regényéből készült sorozat három legendás asszony életén keresztül próbálja lefesteni, milyen lehetett a Rózsák háborúja idejében nemesnek, szegénynek, katonának vagy éppen nőnek születni. Főhősei valóban élt emberek; történelmi adatainak egy… Több

Zene: John Lunn
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2015.03.04. | HBO Max (2020.09.01.)

2020.08.14 Huntermark13

Rendkívül igényesnek és korhűnek tartom ezt a sorozatot. A lényegi rész úgy érzem hiteles. A fantázia szülte elemek is érdekesek, nem nevezném történelemhamisításnak. Unalmas üresjárat nélkül,elejétől a végéig mozgalmas.

2015.03.14 Sniper

Egy kis politika, egy kis feszültség és egy csipetnyi romantika. Az én ízlésemhez mérten talán egy kicsit több is a kelleténél. Elvileg érdekes, akkor is, ha az unalmas részekből azért akad jócskán.

2017.04.15 indingo

Történelmi sorozatot kapunk, ami rengeteg izgalmat és rejtélyt tartalmaz. Nem volt agyon húzva a sztori és érdekesnek is találtam, a romantikus szál is tetszett.

2018.06.11 Az amatőr

Egy újabb jól kivitelezett kosztümös BBC minisorozat, ami magával ragadott. A regényt ugyan nem olvastam, de a Fehér királyné nagyon tetszett. A történelmi vonatkozások is nagyrészt hitelesek voltak. A néha kicsit túlzottan eluralkodó intrikák korhűe... Több

2015.05.10 varjú

Nagyvonalúan megtervezett összefoglaló az angol történelemből, impozáns kivitelezéssel, nagyszerű színészekkel. Az első részben kissé átláthatatlan a cselekmény és zavarosak a figurák.

A sorozat folytatása teljesen hasonló kinézetű karakterekkel az amerikai A fehér hercegnő című minisorozat aminek cselekménye pont ott kezdődik,ahol ez befejeződött.Szerző: Az amatőr

Tom Cruise azután választotta Rebecca Fergusont mellékszereplőnek a Mission: Impossible - Titkos nemzet (2015) című filmhez, hogy látta a színésznőt ebben a minisorozatban. Szerző: rbernadett

A sorozat alapjául Philippa Gregory regényei szolgáltak. Szerző: rbernadett